Son pogodio Sitijevu, pa svoju mrežu, podjela bodova u derbiju

Poslednji meč 14. kola engleske Premijer lige bio je rezervisan za fudbalere Mančester sitija i Totenhema. Kao i na prethodnim mečevima, i na ovom je viđeno puno golova, a krajnji rezultat iznosio je 2:2.

Nije se puno čekalo na prvi pogodak, već nakon sedam minuta Totenhem je poveo, sjajno je Dejan Kuluševski pronašao Hjungmin Sona koji je kao brzi voz stigao do šesnaesterca i postigao gol za vođstvo.

Dva minuta kasnije, Son je ponovo bio strijelac, ali sada je pogodio svoju mrežu. Centrirao je Hulijan Alvarez, a nesrećno se lopta odbila od Korejca i završila u mreži, za izjednačenje.

To je bio znak za Siti da preuzme inicijativu, pa je Erling Haland imao priliku, ali je Norvežanin promašio zicer.

U 30. minutu Džeremi Doku pogodio je prečku, da bi nakon toga izabranici Pepa Gvardiole postigli gol za preokret. Prošetali su se do mreže domaći sa akcijom iz udžbenika, a poslednji dodir imao je Fil Foden.

Priliku da ubjedljivije domaći završe poluvrijeme imao je Alvarez ali je ponovo okvir gola bio saveznik tima iz Londona.

Drugo poluvrijeme obilježili su napdai Sitija, ali su Sparsi uspjeli da “začine” meč. Đovani Lo Selso pogodio je za izjednačenje, i tada je Totenhem ponovo krenuo ofanzivnije.

Ipak, da se protiv šampiona Evrope ne smijete puno otvoriti, dokazali su domaći kada je Rodri dodao loptu do Halanda koji je proslijedio u srce šesnaesterca, a tamo se na loptu poklonio Džek Griliš i pogodio za 3:2.

Tu nije bilo kraja uzbuđenjima. Igrala se nadoknada vremena kada je upotrebljivu loptu u kazneni prostor poslao Brenan Džonson, a asistent kod prvog gola, Kuluševski bio najviši u skoku i savladao Edersona za konačnih 3:3 i podjelu bodova, koja najviše u ovom trenutku odgovara Liverpulu i Arsenalu.

Arsenal – Vulverhempton 2:1