SOSIJEDAD – REAL 2:0 Kralj se predao, Baskijci lete prema Ligi šampiona

Drugi uzastopni gostujući poraz u prvenstvu doživio je Real Madrid. Ovog puta u San Sebastijanu od Real Sosijedada 2:0 u 34. kolu španske Primere. Time je aktuelni šampion Evrope ubrzao hod Barselone prema tituli šampiona. Katalonci sada, svega pet kola prije kraja, imaju ogromnih 14 bodova prednosti.

Sosijedad je poveo u 47. minutu nakon poklona gostiju. Eder Militao, želeći da vrati loptu golmanu Tibou Kurtoi, idealno je proigrao Takefusa Kuba. kojem je preostalo da sprovede loptu u mrežu i donese Baskijcima prvu pobjedu nad Realom kod kuće od 2019. godine.

Japanac je potpisao osmi gol ove sezone i učvrstio Sosijedad na četvrto mjesto, koje sljedeće sezone vodi u Ligu šampiona. Podsjetimo, klub sa Anoete posljednji put je elitno takmičenje igrao u sezoni 2013/14. Tada je osvojio svega jedan bod u grupi sa Mančester junajtedom, Bajer Leverkuzenom i Šahtjorom.

No, vratimo se utakmici. Kombinovani sastav Reala je u nastavku ostao sa igračem manje, što mu je dodatno otežalo posao. Danijel Karvahal u razmaku od osam minuta dobio dva žuta kartona i pocrvenio u 61. minutu.

Tačku na i domaći su stavili u 85. minutu kada je David Silva asistirao, a mladi ofanzivac Ander Berenečea pogodio za konačnih 2:0.

Već u sljedećem kolu Barselona će, ukoliko pobijedi u gostima gradskog rivala i davljenika Espanjol, osvojiti 27. titulu šampiona Španije.

Sa druge strane, Real za četiri dana u Sevilji igra finale Kupa kralja protiv Osasune. Međutim, prioritet ostaje polufinale Lige šampiona, gdje ga čeka dvomeč sa Mančester sitijem i misija odbrane evropske krune.

Zato je Karlo Anćeloti večeras odmarao Karima Benzemu. Na klupi je ostao Federiko Valverde, dok su zbog lakših povreda utakmicu preskočili Luka Modrić, Vinisijus Žunior, David Alaba, Eduardo Kamavinga i Ferlan Mendi.