Sosijedad za 20 minuta riješio Benfiku, Union preživio Napulj

Fudbaleri Real Sosijedada nadigrali su Benfiku rezultatom 3:1, dok su Napoli i Union Berlin podijelili bodove – 1:1.

Kao najgora noćna mora bilo je prvo poluvrijeme za igrače Benfike na gostovanju Sosijedadu u San Sebastijanu. Samo 21 minut igre bilo je potrebno Baskijcima da tri puta natjeraju Trubina da vadi loptu iz mreže.

Pogađali su redom Merino (6. minut), Ojarzabal (11. minut) i Berenečea (21.minut). Utisak je bio da Sosijedad iz svakog napada može da postigne gol. U 15. minutu poništen je gol Merinu zbog igranja rukom dok je u 29. minutu Brajs Mendez promašio penal kojim je već poslije pola sata igre mogao potpuno da dotuče Orlove.

Koliko je Benfika patila u prvom poluvremenu dovoljno govori činjenica da je Roger Šmit, trener portugalskog velikana, morao da mijenja već u 31. minutu kada je umjesto Florentina uveo Juraseka.

Na startu drugog dijela igre Benfika je dala znakove života i preko Rafe Silve smanjila na 3:1, ali ispostaviće se da je to bio prvi i posljednji trzaj gostiju na ovom meču.

U Napulju šampion Italije, Napoli, dočekao je Union Berlin, tim koji je na prethodnih 12 utakmica doživio isto toliko poraza. Međutim, svakoj seriji dođe kraj, a tako je danas tim iz Berlina prekinuo nestvarno loš niz rezultata. Uspjeli su da odole na stadionu Dijego Armando Maradona – 1:1.

Napoli je poveo u 39. minutu uz dosta sreće, a strijelac je bio Mateo Politano. Njemci nisu željeli da padnu bez ispaljenog metka i uspjeli su da izjednače. Igrao se 52. minut, Beker je šutirao golman Meret odbio pravu na nogu Fofane koji je sigurno realizovao šansu svog tima.

Za Union ovo je prvi, istorijski, bod u Ligi šampiona.