VIDEO Šou crnogorskog centarfora – četiri gola, dvije asistencije i pogodak sa 35 metara

Bakić nezaustavljiv u Bjelorusiji. Foto: Dinamo Minsk

Crnogorski napadač Dušan Bakić nastavlja da rešeta mreže u dresu Dinamo Minska.

Bjeloruski velikan u osmini finala Kupa poigrao se sa fenjerašem Druge lige Osipovičijem 9:0, a fantastični Bakić je briljirao u sopstvenom šou programu te lansirao svoj tim u četvrtfinale.

Već u 12. minutu podgorički golgeter desnicom je poslao loptu kroz noge golmana za vođstvo Dinama. Potom je 24-godišnji centarfor u 29. povisio na 2:0 preciznim i prizemnim udarcem lijevom nogom u suprotni ugao od stative u mrežu.

Jednostavno, svaki dodir člana Hrabrih sokola bio je opasan po gol grogiranog suparnika.

Het-trik nezaustavljivi Bakić potpisao je u 55. minutu iz blizine, nakon nesebičnog dodavanja saigrača Vladislava Morozova. Tri minuta kasnije stigao je i četvrti gol na meču. Golman gostiju istrčao je i nespretno dodao našem napadaču, koji je iz prve, hiruški precizno pogodio sa oko 35 metara u tom trenutku za 5:0.

Pored golova, Bakić se istakao i nesebičnošću, što ne krasi baš sve napadače. U 75. i 83. minutu bivši igrač Budućnosti dva puta je spojio s golom Morozova te maestralnu partiju završio s četiri gola i dvije asistencije.

Podsjetimo, sjajni jul mjesec Bakić je otvorio het-trikom u prvenstvenoj pobjedi nad Belšinom 7:2, a prije toga, krajem juna, potpisao je i dva pogotka protiv Žodina (2:0) u šesnaestini finala Kupa.

Dinamo Minsk, koji je posljednju titulu šampiona Bjelorusije osvojio sada već davne 2004. godine, trenutno dijeli prvo mjestu u prvenstvu sa Neman Grodnom po 32 boda u 14 odigranih utakmica.

Bakić je u ligi do sada postigao tri gola. Takođe, napadač je prošao mlađe selekcije Crne Gore, a za A reprezentaciju do sada je tri puta pozivan. Međutim, pravu priliku tek očekuje u (bliskoj) budućnosti.