LIGA NACIJA

Španci sa igračem manje preživjeli potop i očajan teren u Ženevi, magija Modrića presudila u Osijeku

Vrlo uzbudljiv meč vidjeli smo u Ženevi između Švajcarske i Španije u okviru 2. kola Lige nacija. Aktuelni šampion Evrope slavio je poslije velike borbe rezultatom 4:1.

Treba napomenuti da je teren na stadionu u Ženevi bio u očajnom stanju usljed ogromnog pljuska koji je pogodio taj grad tokom samog meča.

Crvena furija krenula je dominantno u meč. Već u 4. minutu momci Luisa de la Fuentea su poveli. Lamin Jamal je centrirao, a odlično je šutirao Hoselu glavom. Gregor Kobel je odbranio, ali je lopta cijelim obimom prešla gol-liniju.

Švajcarci su uzvratili samo četiri minuta kasnije preko Bećira Omeragića, ali je taj pogodak poništen zbog igranja rukom. Vrlo brzo Španija je duplirala vođstvo. Niko Vilijams je izašao pred Kobela, švajcarski golman mu je odlično odbranio, ali se lopta odbila pravo na nogu Fabijana Ruiza koji ju je lako poslao u mrežu Časovničara.

Naizgled lagana utakmica pretvorila se u veliku borbu kada je Robin le Norman kao posljednji igrač odbrane oborio Brila Embola, a sudija Irfan Peljto pokazao mu je direktan crveni karton.

Situacija na terenu se promijenila, domaći su preuzeli inicijativu koja je konačno krunisana u 41. minutu. Poslije kornera šutirao je Embolo, a loptu je u mrežu skrenuo Zeki Amduni.

Španci su se, logično, povukli u drugom poluvremenu i prepustili terensku inicijativu domaćima. Čekali su tu jednu priliku i dočekali je u 77. minutu. David Raja je odlično ispucao loptu ka Feranu Toresu koji je centrirao po zemlji gdje je usamljen ispred peterca Švajcarske bio Fabijan Ruiz za drugi gol na ovom meču i velikih 3:1.

Potpuni nokaut stigao je tri minuta kasnije. U napad su krenuli i štoperi Švajcarske u napad, ali to im se odmah obilo o glavu. Izgubili su loptu pred kaznenim prostorom Španije, Hoselu je lansirao Toresa u kontru, a ofanzivac Barselone je lako riješio ovu situaciju.

Hrvatska je na svom terenu sa 1:0 savladala selekciju Poljske.

Prvo poluvrijeme u Osijeku bilo je prava uspavanka. Ni jedan ni drugi tim nisu uspjeli da stvore ozbiljnije šanse.

Međutim, samo sedam minuta drugog dijela igre bilo je potrebno Hrvatima da pronađu put do mreže Lukasa Skorupskog.

Presudio je trenutak inspiracije velikog Luke Modrića. Kapiten reprezentacije Hrvatske pogodio je direktno iz slobodnog udarca sa nekih 18 metara udaljenosti.

U Lisabonu Kristijano Ronaldo je spasio veče Portugalaca. Poslije preokreta nekadašnji šampion Evrope savladao je Škotsku – 2:1.

Keni MekLin je sjajno centrirao u 7. minutu, a Skot MekTominej se prikrao odbrani Portugala i glavom zakucao loptu u mrežu.

Bruno Fernandeš je u 54. minutu vratio egal. Odlično je šutirao vezista Mančester junajteda sa 18 metara i precizno pogodio mrežu Angusa Gana koji je samo dotakao loptu na njenom putu ka mrežu.

Srca Škota slomio je ko drugi do Kristijano Ronaldo i to u 88. minutu. Nuno Mendeš je centrirao, a jedan od najboljih igrača svijeta svih vremena odlično je natrčao i smjestio loptu u mrežu Gana.