TRI JEDANAESTERCA I ČETIRI GOLA

Spektakl na San Siru bez pobjednika

Milan i Bolonaj podijelili bodove, FOTO: FC Bologna/X

Golovi, preokreti, jedanaesterci, crveni kartoni, ključalo je od uzbuđenja u Gradu mode i na kraju meč bez pobjednika: Milan – Bolonja 2:2 u 22. kolu italijanske Serije A.

Bili su Rosoneri blizu trijumfa koji bi ih primakao borbi za sami vrh tabele, ali nešto se pitala i hrabra Bolonja koja je preživjela dva jedanaesterca i baš pogotkom sa bijele tačke u samom finišu susreta stigla do velikog boda.

Gosti su poveli u 29. minutu kada je Zirkce iskoristio smušenost odbrane domaćina i preciznim udarcem (loptom koja je prošla kroz noge Menjanu) zatresao mrežu. Tek tada se probudio Milan i zagirao žustrije.

Ferguson je u 39. minutu nespretno u svom šesnastercu nogom po glavi zakačio iskusnog Kjaera, sudija Davide Masa nakon gledanja VAR-a pokazao na kreč, a treneru Bolonje Tijagu Moti put ka svlačionici, odnosno crveni karton zbog verbalnih poruka neprimjerenog sadržaja. Odgovornost je preuzeo najiskusniji – Žiru, a golman Skorupski uhvatio mu je “živu loptu”. Nastavio je Milan da atakuje i prije odlaska na odmor stigao do izjednačenja, loptu je ubacio Kalabrija, a akciju odlično ispratio visoki vezista LoftusČik.

U nastavku još jedan jedanaesterac za domaćina, skrivi ga je Baukema fauliravši Leaa, odgovornost preuzeo Teo Ernandez i pogodio stativu. Francuz je “odbijanac” pospremio u mrežu, ali je pomoćni sudija singalizirao ofsajd…

Nijesu Rosoneri gubili nadu i činilo se da će heroj večeri biti LoftusČik kada je drugi put na utakmici uspio da pronađe put do mreže Bolonje – igrao se 83. minut.

Da to ne bude sve “pobrinuo” se mladi rezervista Milana Teraćano koji je u kaznenom prostoru srušio Kristiansena, a penal u gol pretvorio dugogodišnji fudbaler Bolonje – Orsolini.