LA LIGA / 37. KOLO

Spektakl Sorlota, Viljareala i Real Madrida, Osasuna deklasirala Atletiko

Čak devet utakmica 37. kola La Lige odigrano je danas u terminu od 19 časova.

Definitivno najveći spektakl viđen je na stadionu De la Keramika gdje su Viljareal i Real Madrid odigrali 4:4. Žuta podmornica vratila se iz minusa od čak 4:1 i to zahvaljujući Aleksanderu Sorlotu.

Krenimo redom. Arda Guler i Hoselu su u 14. i 30. minutu doveli kraljevski klub u vođstvo od 2:0 i činilo se da novi šampion Španije lagano plovi ka još jednoj pobjedi. Međutim, u 39. minutu Sorlot pogađa prvi put na meču i smanjuje na 2:1.

Do poluvremena tim Karla Anćelotija postigao je još dva gola, a strijelci su bili Lukas Vaskez i ponovo Guler. Činilo se da je to konačni nokaut za domaće, ali nije tako mislio Sorlot.

Norveški napadač je za samo osam minuta tri puta zatresao mrežu gostiju i od 48. do 56. minuta poravnao na 4:4.

Na stadionu Vanda Metropolitano Atletiko Madrid je ponižen od strane Osasune – 4:1. Iako ovaj poraz neće promijeniti ništa na tabeli ovako neugodan rezultat Jorgandžije sigurno nisu očekivale.

Raul Garsija je u 26. minutu na asistenciju Alehandra Katene pogodio za 1:0 i naslutio brodolom tima Čola Simeonea. Početkom drugog dijela igre, preciznije u 52. minutu, na 2:0 povećao je Aimar Oroz.

Zaostatak Atletika je samo tri minuta kasnije smanjio Alvaro Morata.

Nije to obeshrabrilo Crvene iz Pamplone. Već u 64. minutu bilo je 3:1, a ponovo je mrežu tresao Raul Garsija. Krenuli su Madriđani u napad ne bi li izvukli makar bod u ovom meču, ali umjesto toga dobili su četvrti gol u svojoj mreži, a strijelac je bio Lukas Toro.

Barselona je na svom terenu bila sigurna protiv Rajo Valjekana – 3:0.

Već u trećem minutu na asistenciju Lamina Jamala pogodio je Robert Levandovski i doveo svoj tim u vođstvo. Sve je riješio Pedri svojim golovima u 72. i 75. minutu.

Viljareal – Real Madrid 4:4