1. CFL / 5. KOLO

Spektakularno drugo poluvrijeme, četiri gola i remi Otrant-Olimpika i Dečića

Otrant-Olimpik i Dečić odigrali su nestvarno drugo poluvrijeme. Četiri pogotka od 60. minuta do kraja dovoljno govore o tome šta se dešavalo na terenu u Petrovcu. Aktuelni prvak bio je pred pobjedom, ali je tim Dejana Vukićevića još jednom nagrađen za hrabru, otvorenu igru, zbog čega se i izdvajaju kao jedno od iznenađenja uvodnog dijela sezone. Na kraju, na stadionu “Mitar Mićo Goliš” – 2:2.

Ajumu Nišimura je imao prvu priliku, ali je volej u četvrtom minutu jako loše zahvatio. Prvu veliku priliku Dečić je imao u 12. minutu. Bojan Matić je lijepo spustio loptu za Draška Božovića, ali je iskusni fudbaler iz voleja poslao loptu pored lijeve stative. Ponovo jedan mirniji period po šansama na obje strane, ali prilično oštri faulovi, u velikoj želji za pobjedom. Najbolju šansu za Otrant-Olimpik imao je Halil Muharemović, istrčao je sam na golmana sa desne strane nakon akcije Nišimure i Anđela Rudovića, ali je odbranio Igor Nikić. Vuk Striković je potom probao za aktuelnog šampiona, ali je siguran bio Miloš Dragojević. Muharemović je bio najraspoloženiji kod domaćih, pa je u 42. minutu dobro prošao po desnoj strani, lijepo centrirao ali je udarac Anđela Rudovića bio izblokiran. Matić je potom proigrao Strikovića, koji je za malo zakasnio da izađe sam na Dragojevića.

Striković je bio među opasnijima u Dečiću, pa je i na početku drugog poluvremena prvi zaprijetio, ali je njegov udarac lijevom završio pored gola. Potom je Augusto Čagas sjajno proigrao Jana Puleja, ali je on probao da bude nesebičan i uputio slab centaršut. Sjajna šansa za Dečić, kontra u 50. minutu, Valentin Rudović je lijepo proigrao Muharemovića, ali je ponovo Nikić bio na visini zadatka.

Ulcinjani su došli do prednosti nakon sat vremena igre. Nišimura se dobro zagradio protiv iskusnog Žarka Tomaševića, koji ga je oborio, a sudija Miloš Bošković nije imao dilemu i pokazao na najstrožu kaznu. Valentin Rudović preuzeo je odgovornost i rutinski matirao Nikića.

Asmir Kajević je potom imao dobru priliku iz prekida, ali je šutirao visoko preko gola. Muharemović je mogao da se proslavi na današnjoj utakmici, jer se našao u novoj stopostotnoj šansi nakon sjajnog pasa Valentina Rudovića, ali je oklijevao, pa je Nikić stigao da mu uđe u šut i odbrani. Tim iz Tuzi je potom imao priliku preko Džonatana Drešaja, ali je njegov udarac sa 20-ak metara odbio Dragojević.

Dečić je uspio da izjednači u 76. minutu. Kajević je dobro centrirao, prvo je Mladen Marstijepović pogodio glavom sopstvenu prečku, a na pravom mjestu bio je Ilir Camaj, koji se dobro snašao i iz poluvoleja pogodio za 1:1.

Pulejo je potom zatresao mrežu, ali je gol poništen jer je igrao rukom kod ispucavanja Dragojevića. Izmjene Milorada Pekovića urodile su plodom, pa su stvorile novu šansu, Camaj je spustio za Kajevića, a on šutirao preko prečke.

Dečić je preokrenuo u 88. minutu, magijom Augusta Čagasa. Brazilac je primio loptu sa 20 metara i majstorski lansirao u gornji lijevi ugao Dragojevićevog gola.

Iako je djelovalo da će šampion odnijeti bodove, hrabri momci Dejana Vukićevića nisu odustali, pa su nakon prekida izjednačili preko Nišimure u 90. minutu. Prethodno je Marstijepović šutirao, a lopta se odbila do Japanca koji je bio na pravom mjestu, pa mu je ostao lakši dio posla.

Dečić je na 10 bodova, Otrant-Olimpik na 6.

Arsenal – Petrovac 1:1