EURO 2024 / GRUPA C

SRBIJA – ENGLESKA 0:1 Lavovi poveli pa parkirali autobus i odoljeli Orlovima

Fudbaleri Engleske savladali su selekciju Srbije sa 1:0 u prvom kolu grupe C Evropskog prvenstva.

Selekcija Tri Lava vrlo brzo je načela rivala. U 13. minutu Bukajo Saka je centrirao, lopta se od noge Strahinje Pavlovića odbila, a iz drugog plana natrčao je Džud Belingem i glavom pogodio za 1:0.

U 20. minutu Srbija je mogla da izjednači. Orlovi su oduzeli loptu štoperu engleske reprezentacije Marku Guehiju, a Aleksandar Mitrović je šutirao sa nekih 15 metara u bliži ugao, međutim udarac napadača Al-Hilala završio je pored gola.

Veliku šansu imala je Engleska samo pet minuta kasnije. Izgubili su loptu na sredini izabranici Dragana Stojkovića Piksija, Kajl Voker je ubacio u brzinu više pretrčao sve, ali ga je u posljednjem trenutku, tik pred šut, omeo Pavlović, pa je ofanzivni bek Mančester sitija loptu poslao pored gola.

Drugi dio prvog poluvremena nije bio previše zanimljiv, prilika nije bilo ni na jednoj ni na drugoj strani.

Srbija je mnogo bolje izgledala u drugom poluvremenu. Orlovi su izašli visoko i uspjeli da unervoze Engleze koji nisu uspijevali ni da iznesu loptu. Međutim, falila je neka konkretna prilika za Mitrovića i drugove.

Neočekivano loši su bili izabranici Gereta Sautgejta u drugom dijelu, a to su im jasno poručili i njihovi navijači koji su u nekoliko navrata čak i zviždali svojim ljubimcima. Razdrmali su ih igrači Engleske u 76. minutu. Centrirao je rezervista Džarod Boven, Hari Kejn odlično skočio, ali je njegov udarac uz pomoć prečke zaustavio golman Srbije, Predrag Rajković.

U 82. minutu mogla je Srbija do poravnanja. Dušan Vlahović je raspalio sa 20 metara, ali je Džordan Pikford krajnjim naporom skrenuo loptu u korner.

Do kraja nije bilo prilika, pa je rezultat iz 13. minuta ostao do kraja.