LIGA NACIJA / GRUPA A4

Srbija nemoćna protiv Crvenog dinamita, evrogol Poulsena

Fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Danske 2:0 u 2. kolu Lige nacija. Zanimljivo, iste ekipe sastale su se na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, a tog 25. avgusta rezultat je bio 0:0.

Nijedna ekipa na startu nije preuzela inicijativu, već su djelovali oprezno, ali moglo se naslutiti da je domaćin, vjerovatno ponešen sjajno atmosferom na tribinama, nešto motivisaniji

Ubrzo je kroz nekoliko pasova domaćin je došao pred gol Srbije, šutirao je Kristijan Eriksen, ali je njegov udarac izblokirao Kosta Nedeljković.

I kada bi osvojili loptu, igrači Srbije bi je brzo izgubili u izostanku ideje u ofanzivi. Sa druge strane, defanzivna linija gostiju djelovala je poprilično sigurno.

Međutim, to se promijenilo u 36. minutu kada je Jusuf Poulsen atraktivno petom dodao loptu do Alberta Grenbeka koji je smjestio iza leđa Predraga Rajkovića.

Taj gol kao da je sasjekao tim Dragana Stojkovića, pa se do kraja prvog dijela Sokoli nisu najbolje snalazili na terenu.

Nije Srbija imala rešenja u napadu ni u nastavku meča, dok su Danci djelovali poprilično stabilno i često držali loptu u nogama na protivničkoj polovini.

A, onda se desio i momenat koji je prelomio meč, i to kakav. Igrao se 61. minut kada je ViktorKristjansen uputio centaršut sa lijeve strane, a asistent kod prvog gola, Poulsen, makazicama stavio tačku na utakmicu pola sata prije kraja.

Nije Srbija imala ideju, a Danci su odigrali jednu kvalitetnu i poprilično disciplinovanu utakmicu i možemo reći lagano osvojili tri boda.