KUP FRANCUSKE

Sreća pomilovala Parižane

Ne pomaže ni kad Mbapea vučete za dres, Foto: Twitter/PSG

Pobjedama nad Monpeljeom i Marsejom u gostima, fudbaleri PSŽ-a stekli su dodatno samopouzdanje pred dvomeč sezone sa Barselonom u četvrtfinalu Lige šampiona, a večerašnji plasman u finale Kupa Francuske dodatno će popraviti raspoloženje u svlačionici Parižana.

Sveci su sa minimalnih 1:0 pobijedili ekipu Rena, a utakmicu je u 40. minutu odlučio Kilijan Mbape. Dosta sreće je imao francuski superstar, jer je lopta nakon njegovog udarca pogodila defanzivca Rena i “devijacijom” prevarila Stivena Mandandu.

Inače, prekaljeni čuvar mreže, koji je nedavno napunio 39 godina, tri minuta ranije odbranio je udarac Mbapeu sa bijele tačke.

Ono što se na kraju samo broji je činjenica da će PSŽ igrati finale Kupa na sjeveru zemlje protiv Liona koji je sinoć rutinski odradio ekipu Valensijena 3:0.

Inače Mbape i drugovi u prethodna dva navrata nijesu uspjeli da stignu do završnice takmičenja, ali Parižani sa 14 trofeja apsolutni rekorderi po broju pehara u Kupu.