MILORAD PEKOVIĆ

“Šteta što nismo nagrađeni za sve što smo uradili, ovo ljeto da bude temelj za dalje”

Sreća je večeras okrenula leđa Dečiću. Tuzani su poslije penala poraženi od Helsinkija rezultatom 3:4 nakon što su u regularnom dijelu slavili (2:1). Zaista je malo falilo da šampion Crne Gore otvori vrata plej-ofa Lige konferencija i tako nastavi magično ljeto našeg fudbala.

Sasvim razumljivo razočaran je bio i trener Dečića, Milorad Peković.

Šteta što se nismo nagradili za sve što smo uložili, ali fudbal je nekad takav, momci su dali sve od sebe, zaista sam ponosan na njih. Imali smo svoju šansu, međutim ispali smo, ali nemamo čega da se stidimo“, započeo je Peković.

Bez obzira na bolnu eliminaciju ovo je veliko iskustvo za Dečić.

Uspjeli smo brzo da anuliramo taj njihov gol prednosti potom i postigli gol u 90. minutu, sve je nekako išlo na našu stranu i momci su dali sve od sebe. Nije lako igrati poslije toga i produžetke, svelo se na penale, nismo imali sreće ovoga puta. Ovo je iskustvo, ponosni smo na ono sto uradili, to je ono na čemu ćemo da nastavimo da radimo“, dodaje šef struke šampiona Crne Gore.

Utisak je da je dvomeč mogao da se prelomi već u prvom poluvremenu večerašnjeg duela. Dečić je krenuo uraganski – postigao gol, šanse pred golom Finaca su se ređale kao na traci. I onda pred sam kraj prvog poluvremena uslijedio je šok u vidu gola Helsinkija. Priznaje Peković da je to uzdrmalo ekipu.

Naravno da je šteta, ušli smo dobro u utakmicu, imali incijativu, imali želju, hrabrost, nismo srljali, vidio se karakter i kvalitet koji imamo. Ipak, nismo imali sreću da iskoristimo neku od šansi u prvom poluvremenu. I taj primljen gol u finišu prvog dijela nas je poremetio i izbacio ritma. Trebalo nam je vremena u drugom poluvremenu da se ponovo pronađemo. Imali smo neke situacije i tu, dali gol na kraju i opet kažem velika šteta za nas i momke što se nisu nagradili za sve što smo uradili tokom ove utakmice i ljeta“.

Ipak, ljestvica je, konačno, podignuta. Rezultati Dečića, Mornara i Budućnosti pokazuju da je crnogorski fudbal živ i da su se stvari pomjerile sa “mrtve tačke”.

I mi i Budućnost i Mornar smo pokazali da nije baš sve negativno kako se priča o crnogorskom fudbalu. Sve što je urađeno ovoga ljeta treba da bude jedan podstrek i temelj za dalje korake kako nama tako i svima u crnogorskom fudbalu i da te smjernice pratimo. Da ovo ne bude samo epizoda, da se ponovi već sljedeće ljeto i da se tako vidi da se radi, ulaže trud i energija, da momci napreduju te da ovo bude neki standard. Pa da sljedeće godine imamo dobru ulogu u evropskim takmičenjima“, zaključio je Peković.