Štutgart “pojeo” Hamburger i ostao u eliti

U borbi za ostanak/ulazak u Bundesligu borili su se Hamburger SV i Štutgart. Nakon što je u prvom meču Štutgart bio ubjedljiv (3:0), u drugom duelu odigrali su taman koliko je trebalo za opstanak u prvoj ligi Njemačke i slavili sa 3:1.

Domaći su odlično otvorili meč, kada je raketu sa dvadesetak metara ispalio Soni Kitel i odmah umanjio prednost gostiju iz prvog meča.

Već u 12. minutu postigao je Štutgart pogodak ali je iz VAR sobe javljeno da se u ofsajdu nalazio Serhio Girasi. Na poluvremenu se otišlo sa rezultatom 0:0.

U nastavku mnogo bolja igra gostiju koji su dodali gas, a samo tri minuta nakon početka drugog dijela Enco Milo postiže izjednačujući pogodak, da bi u 63. nakon katastrofalne reakcije golmana HSV-a, Francuz opet pogodio mrežu.

Tada je već bilo jasno da će Štutgart i sledeće sezone igrati u Bundesligi a nakon pogodka došlo je i do koškanja među igračima pa je glavni arbitar podijelio čak pet žutih kartona. Ipak to nije bilo sve iz gostujućeg arsrenala, a zavjesu na košmar HSV-a spustio je u dubokoj nadoknadi Katompa Silas koji se poigravao sa protivničkom odbranom i postavio konačnih 3:1 za Štutgart.