LA LIGA 27. KOLO

Sudija odredio rezultat na Mestalji

Nikada Real Madridu nije bilo lako u Valensiji, a tako je bilo i u 27. kolu La Lige. Valensija i Real remizirali su 2:2, i tako ponovo rasplamsali borbu vodeće trojke na tabeli.

Ono što će obilježiti ovu utakmicu jeste svakako sudija Hesus Hil Mansano koji je svirao kraj meča, a upravo u tom trenutku upućen je centaršut nakon kojeg je Džud Belingem postigao pogodak, a stekao se utisak da niko od igrača i jednog i drugog tima nisu bili svjesni sudijskog žvižduka.

Uprkos velikom posjedu nebjedljivo je djelovao Real Madrid u prvih pola sata meča, a to je došlo na naplatu kada su Slijepi miševi u četiri minuta postigli dva gola za delirijum na Mestalji.

Prvo je Fran Perez asistirao Ugu Duru koji je glavom smjestio loptu iza Andrija Lunjina i postigao 11. gol u sezoni. To nije bilo dovoljno domaćinu, pa je dva minuta nakon toga ponovo zatresao mrežu, a ovoga puta strijelac je bio Roman Jaremčuk koji je iskoristio grešku Danija Karvahala.

Šokirano su djelovali gosti, ali su do kraja poluvremena, tačnije u dubokoj nadoknadi došli do pogotka kada je nakon ubačene lopte najbolje u petercu reagovao Vinisijus Žunior koji smanjuje na 2:1 uz gestikulaciju prema navijačima Valensije sa kojima je u svađi još od prve utakmice u sezoni.

Madriđani su djelovali odlično u nastavku, vidno motivisani da dođu do drugog gola i preokretom. Najveći motiv imao je Vinisijus koji je na ratnoj nozi sa navijačima domaćih, a upravo je Brazilac krunisao dobru partiju drugim gol za izjednačenje u 78. minutu, ovaj put na asistenciju Brahima Dijaza.

Tipično realovski, krenuli su na sve ili ništa izabranici Karla Anćelotija, uspjeli da postignu i gol u 100. minutu preko Belingema, ali sekundu prije toga sudija je odsvirao kraj pa je na kraju na semaforu ostalo 2:2.

Na kraju je došlo i do koškanja na terenu i Belingem je dobio crveni karton.

Real je i dalje prvi na tabeli sa 66 bodova, sedam više od Đirone i devet od Barselone, ali od oba tima ima meč više. Valensija je na osmom mestu sa 37 bodova.