1.CFL / 8. KOLO

Sutjeska konačno slavila u Nikšiću

Fudbaleri Sutjeske upisali su treću pobjedu u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi. Izabranici Milije Savovića slavili su pod Trebjesom 2:1 protiv plavskog Jezera.

Prvu ozbiljniju priliku na meču vidjeli smo u 10. minutu kada je fudbaler Jezera Petar Pavlićević uputio udarac, ali je bio neprecizan.

Sutjeska je preuzela inicijativu nakon toga, i strpljivo čekala priliku koja im se ukazala u 21. minutu. Nikola Đurković je uputio dobar udarac ali je sjajno reagovao Igor Asanović.

Međutim, nakon toga nastala je prava pometnja u šesnaestercu Jezera, a to je uspio da iskoristi Vasko Kalezić do kojeg je stigla lopta, a on je bez većih problema smjestio u mrežu.

Do kraja poluvremena ni jedni ni drugi nijesu bili previše opasni, Sutjeska je držala posjed što je Nikšićanima svakako odgovaralo s obzirom na prednost koju su stekli.

U nastavku, odličnu priliku da dođe do drugog gola imala je Sutjeska u 67. minutu ponovo preko Kalezića, ali je Asanović bio na visini zadatka.

Kako domaćin nije iskoristio šansu za uvećanje prednosti, igrači Jezera su to ubrzo kaznili i stigli do izjednačenja. Prošao je po lijevoj strani Balša Boričić, lopta je uz malo sreće došla do napadača gostiju Milivoja Raičevića koji je efektno pogodio malu mrežu protiv svog bivšeg kluba.

Poprilično oprezno su u finiš utakmice ušla oba tima, ali je Sutjeska iz jedne prilike uspjela da dođe do, ispostaviće se, pobjedonosnog gola, kada je Ivan Vukčević primio odbijenu loptu, nanizao dvojicu defanzivaca Jezera i pogodio mrežu za prvu pobjedu Sutjeske na domaćem terenu u ovoj sezoni.