Sutjeska neraspoložena putuje u Andoru

Sutjeska neće dočekati u lijepom raspoloženju revanš drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija protiv Santa Kolome. Nikšićani su u drugoj rundi nacionalnog šampionata remizirali sa Mornarom u Baru – 1:1.

Siromašnih 23 minuta, tokom kojih je pokušao samo Dušan Vuković solo prodorom pred golom domaćih, odnosno Velimir Ljutica slabim udarcem glavom pred mrežom Nikšićana, presjekao je gol Aleksandra Vujačića sa dva metra, poslije asistencije Demira Škrijelja i smušene reakcije sjelokupne odbrane gostiju.

Slavlje Vujačića (foto: FSCG/Filip Filipović)

Samo 120 sekundi kasnije pokušali su da uzvrate viceprvaci države. Ognjen Đinović je probio po lijevoj strani, centrirao, a Vuković pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa.

Nikšićani su u drugom poluvremenu krenuli na sve ili ništa i stigli do izjednačenja u 55. minutu, kada je Petar Aničić jednu dubinsku loptu proslijedio iza leđa “zaleđenog” Stefana Popovića.

Aničić pogodio za remi (foto: FSCG/Filip Filipović)

Trener Nikšićana Nenad Brnović je želio da odmori nekoliko prvotimaca pred put za Andoru, ali je ipak morao da pošalje na teren Srđana Krstovića, Đorđa Šaletića i Vuka Strikovića.

Striković je u 67. minutu imao priliku da preokrene rezultat ali nije uspio.