Sutjeska se kockala protiv bivšeg trenera

Nenad Brnović, doskorašnji trener Sutjeske, a sada Petrovca, je upravo debi na klupi kluba sa stadiona Mitar Mićo Goliš imao protiv vicešampiona, čije redove je napustio u ne baš najboljim odnosima.

Debi nije prošao kako treba, a Nikšićani su opravdali ulogu favorita i slavili 3:2.

U prvih 60 sekundi meča domaći su došli do pogotka preko Dušana Vukovića, da bi nakon pola sata na 2:0 povisio Ognjen Đinović, i tako je Sutjeska na krilima momaka rođenih 2003. i 2002. godine stekla pristojnu prednost.

Pitanje pobjednika u nadoknadi prvog dijela riješio je Milan Mirosavljev koji je nakon nespretne reakcije odbrane gostiju, i uz dosta truda uspio da savlada Marka Kordića za velikih 3:0.

Dosta bolja igra Petrovca viđena je u nastavku, a to je rezultiralo pogotkom Žarka Popovića, prvim ove sezone.

Žurilo se Petrovčanima, sve karte su bacili na napad a to im se isplatilo u 83. minutu kada je nakon katastrofalne rekacije defanzive Sutjeske, gol postigao Dejan Boljević, pa su domaći morali da strijepe do samog kraja.

Ipak, Petrovac nije smogao snage za eventualno izjednačenje pa je Sutjeska slavila i donekle zaliječila rane iz prethodnog kola i poraza od Budućnosti.

U narednom kolu Sutjeska gostuje ekipi Mladost Lob.bet u Podgorici, dok će Petrovac kod kuće dočekati Arsenal.