1. CFL / 29. KOLO

Sutjesci pripao nevidljivi derbi, Jezero deklasiralo Arsenal

Odigrana su prva tri duela 29. kola 1. CFL.

Današnji susret Sutjeske i Mornara svakako je zaslužio epitet derbija uz utakmicu Dečića i Budućnosti koja se igra u utorak od 18 časova. Međutim, niko u Crnoj Gori, osim oni koji su bili prisutni na stadionu kraj Bistrice, nisu mogli da vide prvih 50 minuta meča koji je bio jako važan u borbi za treću poziciju.

I pored najavljenog prenosa od početka na RTCG 2 ostali smo uskraćeni za sliku iz Nikšića sve do spomenutog 50. minuta. Srećom golovi su krenuli nakon tog trenutka, a domaći su slavili rezultatom 2:0.

U 59. minutu Dušan Vuković je centrirao, a odlično je u kaznenom prostoru reagovao Vuk Striković. Dilemu u ovom meču riješio je upravo Dušan Vuković u 71. minutu lijepim golom sa nekih 15 metara.

Najveći rival u toj borbi im je Jezero koje je prije ovog kola šokantno ostalo bez trenera Ivana Brnovića, ali to ne da se nije primjetilo nego su Plavljani plesali na terenu Gradskog stadiona u Beranama. Potopljen je tivatski Arsenal sa ubjedljivih 4:0.

Rapsodija je počela u 17. minutu, a strijelac je bio Naoki Senaga. Samo dva minuta kasnije na 2:0 povisio je Petar Orlandić lijepim golom spoljnim dijelom kopačke u dalji ugao. Već do poluvremena postavljen je konačan rezultat.

Prvo je Marko Šimun u 40. minutu postigao treći gol Jezera danas, a 4:0 bilo je samo dva minuta kasnije, mrežu je ponovo zatresao Senaga.

U Pljevljima sastali su se Rudar i Jedinstvo u okviru derbija začelja, a meč je završen rezultatom 1:1. Alija Krnić je u 29. minutu doveo Bjelopoljce u vođstvo, dok je poravnanje u posljednjim sekundima obezbijedio Bizmark Apija.

Sutjeska – Mornar 2:0