PREMIJER LIGA / 3. KOLO

Svrake kljucnule Pijetlove, Plavci stali

Njukasl je bio bolji od Totenhema (2:1) u zanimiljivoj utakmici 3. kola Premijer lige.

Svrake su povele u 37. minutu. Lojd Keli je ubacio loptu po zemlji sa lijevog boka, Harvi Barns sa sedam metara samo otvorio nogu.

Gosti su do izjednačenja došli u 56. minutu. Džejms Medison je šutirao iskosa, Nik Poup, odbio ali samo do Brenan Džonsona koji je poslao loptu ka gola, a u želji da je izbaci sa gol linije Den Burn je zakucao u svoju mrežu.

Domaći su do sva tri boda došli u 78. minutu, u jeku napada Pijevaca. Izvukli su izabranici Edija Haua praktično na centar poslednju liniju Pijevaca, rezervista Žoelinton je “lansirao” Džejkoba Marfija, a ovaj nakon što je “pojeo” metre, asistirao Aleksanderu Isaku. Šveđaninu je preostalo samo da gurne loptu u mrežu.

Čelsi je samo remiziralo sa gradskim rivalom Kristal Palasom – 1:1.

Plavci su poveli u 25. minutu, kada je Nikolas Džekson krunisao odličan prodor Nonija Maduekea i asistenciju Kola Palmera.

Mladom engleskom reprezentativcu to je bila četvrta asistencija u sezonu. Samo su Ruel Foks u sezoni 1994/95, Henrik Mhiktarjan (2017/18), Hari Kejn (2020/21) i Pol Pogba (2021/22) imali više asistencija u prva tri kola Premijer lige. Pomenuti kvartet je u tom periodu sezone imao po pet asistencija.

Palmer je od dolaska među Plavce, u septembru 2023. godine upisao 15 asistencija, po čemu je najbolji u ligama petice u datom vremenskom prozoru.

Prvi bod Palasu je donio Ebereči Eze preciznim udarcem sa dvadesetak metara.