Svrake šest puta “kljucale” pijevce, čekićari u zoni komfora

U 32. kolu Premijer lige Njukasl je kod kuće pobijedio Totenhem 6:1, a čak pet golova “svrake” su postigle u prvom poluvremenu.

Mrežu Ljorisa tresli su Marfi i Isak po dva puta, Džoelinton i Vilson po jednom, dok je jedini pogodak za “pijevce” postigao Kejn.

Totenhemu je ovo sedmo gostovanje bez pobjede, uz pet poraza i dva remija. Poslednji put Spursi su slavili na strani još 23. januara protiv Fulama.

Sa nova tri boda Njukasl je napravio veoma važan korak u borbi za Ligu šampiona, jer sada ima šest bodova više u odnosu na današnjeg rivala, sa utakmicom manje.

U drugom meču Vest Hem je lako pobijedio Burnemut u gostima 0-4. Čekićari su dali tri gola u prvom dijelu i tako stekli nenadoknadivu prednost. Golove su postigli Antonio, Paketa i Rajs, da bi u tačku na ovaj meč stavio Fornals u 72. minutu.

Vest Hem je pobjegao iz opasne zone, a istovremeno im današnja pobjeda znači na psihološkom planu, jer se spremaju za polufinale Lige konferencija protiv AZ Alkmara.