LIGA KONFERENCIJE

Teraćano briljirao – Fiorentina (ponovo) u finalu

Beltran (desno) slavi pogodak u Belgiji, Foto: BELGA/SIPA USA/Pixsell

Nakon što je u prvom meču polufinala bilo 3:2 u Firenci za domaćina, i drugi susret Fiorentine i Klub Briža donio je mnogo uzbuđenja – završen je 1:1, rezultatom koji je Violu drugu godinu zaredom pogurao u finale Lige konferencije.

Protivnik će biti pobjednik meča Olimpijakos – Aston Vila (četvrtak), nakon što su Grci iznenađujuće slavili u Birmingemu 4:2.

Belgijanci su brzo anulirala minus iz Italije, pa već u 20. minutu uspjeli da povedu pogotkom De Kujpera koji je glavom sa ivice peterca matirao Teraćana.

Fiorentina je u nastavku bila bolji rival, napadala iz svih oružja, pogodila okvir gola, a brojni ataci Ljubičastih isplatili su se u 83. minutu kada je Mehele nespretno reagovao u duelu sa Enzolom, a sudija pokazao na kreč – odgovrnost je preuzeo Beltran i savladao iskusnog Minjolea.

Do kraja utakmice dvije velike šanse propustio je Klub Briž za produžetke. Prvo je Teraćano odlično zaustavio udarac Vanakena, a onda još bolje reagovao nakon pokušaja Tijaga poslije kornera.

Prošle godine Fiorentina je u finalu Lige konferencije izgubila od Vest Hema u Pragu.

Vidjećemo da li će na grčkoj OPAP areni u Atini 29. maja imati više sreće…