Težak poraz kadeta

Kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je od Portugala, 6:1, u drugom kolu preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Meč je bio riješen već poslije prvih 45 minuta. Nakon šest minuta igre odbranu našeg tima otključao je Varela, a golovi su potom padali kao na traci.

Na 2:0 u 17. minutu povisio je Silva, da bi samo dva minuta kasnije Trovisko treći put ubacio loptu u naš gol.

Nisu se tu zaustavili domaćini ovog turnira. Četvrti gol u mreži Sokolića došao je u 27. minutu, a ponovo je strijelac bio Gabrijel Silva. U samom finišu prvog dijela igre Portugal je povećao vođstvo na 6:0 preko Vieire i Santoša.

Jedini pogodak za naš tim na ovom meču došao je u drugom minutu nastavka igre kada je sopstvenu mrežu zatresao Afonso Mireles.

U posljednjem kolu, 21. novembra, Crna Gora se sasataje sa Albanijom.