BJELORUSIJA PREJAKA

Težak poraz kadetkinja

Ženska kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore danas je poražena od Bjelorusije sa 6:2 u Podgorici u ključnom meču za plasman u glavnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo za igračice do 17 godina.

Bjeloruskinje su imale uraganski start i do 10. minuta već vodile sa 3:0. Prvo je našu mrežu zatresla Alena Rabrova u šestom minutu, a samo nekoliko sekundi kasnije Darja Pratasjuk duplira vođstvo gostujuće ekipe. Rabrova je u 10. minutu povećala na ogromnih 3:0.

Naše djevojke su do kraja poluvremena pokazale karakter. Prvo je Maša Tomašević smanjila na 3:1 u 14. minutu, da bi Angelina Drešaj vratila neizvjesnost golom u 27. minutu.

Ipak, drugo poluvrijeme bilo je potpuno u znaku Bjeloruskinja. Prvo je Rabrova u 51. minutu kompletirala het-trik i povećala na 4:2. Debakl Crnogorki su u 74. i 86. minutu potpisale Veranika Kaliuta i Darja Pratasjuk.