PRIMERA / 28. KOLO

Titula je san, Liga šampiona realnost

Detalj sa meča u Kaliforniji, FOTO: X

Sa tri poraza u posljednjih pet susreta senzacionalni fudbaleri Đirone praktično su izgubili prvenstvenu trku sa Realom, ali i dalje vjeruju u čudo i kakav-takav teret stavili su na pleća Madriđanima nakon što su pred svojim navijačima savladali Osasunu 2:0 i vratili se na drugo mjesto tabele.

Već u 13. minutu Katalonci su stigli do prednosti nakon što je Viktor Cigankov odličnom asistencijom progirao Portua koji pogađa mrežu za veliko slavlje domaćih navijača.

U nastavku se ispromašivao najefikasniji igrač Đirone Artem Dovbik – lijevog nogom poslao je loptu pored stative, a onda mu je i pokušaj glavom maestralnom paradom neutralisao Serhio Erera.

Tri minuta prije sudijske nadoknade 19-godišnji Brazilac Savio postigao je prelijep pogodak nakon još bolje asistencije Aleša Grasije. Savio za Đironu nastupa kao pozajmljeni fudbaler francuske Troe, a tržišna vrijednost mu je već preskočila cifru od 30 miliona eura.

Spavaće lijepo večeras navijači i miljenici ovog simpatičnog katalonskog tima.

Čeka se odgovor Reala, koji u posljednje vrijeme ne briljira, rival će mu biti Selta u Madridu.