PREMIJER LIGA / 22. KOLO

Tobdžije bolje od Šumara

Nije sve išlo tako glatko, ali Arsenal je uspio da pronađe dobitnu kombinaciju na gostovanju Notingem forestu u 22. kolu Premijer lige. Tobdžije su sa 2:1 savladale Šumare.

Prvo poluvrijeme prošlo je bez golova. Sasvim logično u redove velikog favorita, što Arsenal svakako jeste bio, u takvim situacijama zna da se uvuče nervoza posebno na gostovanjima.

Tek u 65. minutu izabranici Mikela Artete uspjeli su da pronađu put do mreže Notingema. Oleksandr Zinčenko je brzo izveo aut, pronašao Gabrijela Žezusa koji je iz gotovo mrtvog ugla matirao Meta Tarnera koji je, ruku na srce, jako loše reagovao.

Konačni nokaut došao je sedam minuta kasnije. Kontru je povukao upravo Gabrijel Žesus, pronašao usamljenog Bukaja Saku koju je oštrim udarcem pogodio za 2:0.

Do kraja Šumari su uspjeli samo da ublaže poraz. Taivo Avoniji se odlično zagradio u 89. minutu i pogodio za konačnih 2:1.

Notingem forest – Arsenal 1:2