Tomašević i Astana nemoćni pred Dinamom, goleada u Tel Avivu

Fudbaleri Dinama iz Zagreba slavili su protiv Astane na Maksimiru rezultatom 5:1. Ipak, nije išlo sve tako glatko za Modre.

Dugo je trebalo momcima Sergeja Jakirovića da probiju odbranu kojom komanduje crnogorski štoper, Žarko Tomašević. Poveo je šampion Hrvatske u 43. minutu golom Petkovića iz penala.

I drugi gol došao je sa bijele tačke – egzekutor je bio isti, a igrao se 53. minut. Na visokih 3:0 pet minuta kasnije povisio je Marko Bulat.

Neizbježan poraz Astane ublažio je Hovhanisjan u 78. minutu. Kao da je ovaj gol malo razbjesnio Zagrepčane. Do kraja su postigli još dva gol – Marin u 85. i Halilović u trećem minutu nadoknade.

Rezultatski najzanimljiviji meč u terminu od 21 čas bio je u Tel Avivu gdje je Makabi sa 3:2 savladao dželat Budućnosti ekipu Brejdablika.

Činilo se poslije samo 32 minuta igre da će se Islanđani baš loše provesti na debiju u grupnoj fazi nekog UEFA takmičenja. Naime, Makabi je golovima Makona, Zahavija i Bitona poveo sa ubjedljivih 3:0.

Trunku nade Brejdabliku u samom finišu prvog dijela igre dao je Olsen. Isti igrač matirao je golmana Makabija, Mishpatija, i u 55. minutu i tako postavio konačan rezultat.

Balkani našeg Edvina Kuča poražen je u od Viktorije Plzenj u gostima, 1:0. Crnogorski fudbaler odigrao je cijeli meč.