Tošković (opet) dželat Rudara, Jezero igra evropski

Jezero drugi put bolje od Rudara u sezoni. Foto: FSCG

Razigrano Jezero drugi put u sezoni savladalo je Rudar, ovog puta u velikom stilu 4:1 (2:1) u pomjerenoj utakmici 17. kola CFL-a. Time su se Plavljani učvrstili na trećem mjestu i istovremeno prikovali Pljevljake za dno tabele.

Konkretni sastav Ivana Brnovića upisao je na Trening kampu FSCG-a na Starom aerodromu sedmu pobjedu u sezoni (treću u posljednja četiri susreta, uz remi), dok je ekipa Dušana Vlaisavljevića doživjela 11. poraz, od čega treći zaredom.

Nakon 16. septembra i pobjedonosnog gola u Pljevljima (0:1) u prvom minutu, sada je Balši Toškoviću protiv istog suparnika trebalo četiri minuta da zatrese mrežu za vođstvo. Već u 16. mladi reprezentativac Crne Gore postigao je svoj drugi gol na meču za 2:0 i stigne do kote šest na listi strijelaca.

Tošković je tokom novembra četiri puta tresao mreže – tri u ligi i jednom u Kupu. Takođe, tri od šest golova režirao je upravo protiv Rudara.

U međuvremenu je Stefan Golubović drugim golom u sezoni smanjio rezultat u 32. minutu i ponovo otvorio utakmicu.

Međutim, odmah na startu drugog poluvremena Marko Šimun prvijencem sa 20-ak metara u dresu Jezera vratio je dva gola prednosti, a sve dileme nakon asistencije Toškovića razrješio je Naoki Senaga u 55. minutu i svojim petim golom u CFL-u stavio tačku na trijumf – 4:1.

Jezero, koje apsolutno igra evropski fudbal, u sljedećem 18. kolu (2. decembra) gostuje Mornaru, nakon čega u 19. kolu (9. decembra) dočekuje Sutjesku, čime će završiti veoma uspješni jesenji dio sezone. Sa druge strane, Rudar će pokušati da popravi utisak kod kuće protiv Sutjeske, a potom dočekuje i tivatski Arsenal.