ARGENTINAC ODIGRAO SAVRŠEN MEČ

Totalna dominacija Lionela Mesija!

Mesi uživa u Americi, Foto: USA TODAY NETWORK/SIPA USA/Pixsell

Pogodak i pet asistencija! To je učinak Lionela Mesija u trijumfu svog Inter Majamija nad Njujork Red Bulom – 6:2.

Na taj način Argentinac je oborio i rekord MLS lige, odnosno postao prvi fudbaler koji je na jednoj utakmici američkog prvenstva upisao pet dodavanja za gol.

Inače su poveli gosti u 30. minutu preko Dante Vanzeira i imali prednost sve do 48. minuta kada je počeo šou jednog od najboljih igrača svih vremena! U 48. minutu Mesi je asistirao Matijasu Rohasu, a 120 sekundi kasnije pogodio na dodavanje svog velikog prijatelja Luisa Suareza. Pogodio je Rohas još jednom, a veliku pobjedu Intera “het-trikom” zaključio vječiti golgeter Suarez. Drugi gol za Njujork postigao je dugogodišnji reprezentativac Švedske Emil Forsberg.

Statistika kaže da je u tekućoj sezoni Mesi odigrao osam prvenstvenih utakmica, potpisao je 10 golova i čak 13 asistencija.

Odlazak “preko bare” bio je pun pogodak za Argentinca – uživa u Americi!