Traford heroj – Engleska je šampion Evrope

Fudbaleri Engleske osvajači su U21 Evropskog prvenstva! U finalu je pobijeđena Španija rezultatom 1:0, a jedini strijelac je bio fudbaler Liverpula, Kurtis Džons.

Englezima je ovo treća evropska titula u ovoj konkurenciji – prva poslije 39 godina – te su se izjednačili sa Njemačkom. Sa druge strane, Španija je imala priliku da eventualnom titulom izbije na vrh vječne liste, s obzirom da trenutno dijele prvo mjesto sa Italijom (po pet trofeja).

Nakon samo pet minuta igre Gordi Albion je mogao do vođstva. Emil SmitRou je opasno šutirao, ali je Tenjas uspio da odbrani.

Crvena furija je uzvratila sedam minuta kasnije udarcem Baenje sa nekih 18 metara, ali je lopta otišla pored gola.

Uslijedio je miran period meča, velika borba na sredini terena. Sve je to prekinuto u samom finišu prvog poluvremena. Englezi su u 43. minutu pogodili stativu nakon šuta Kolvila glavom.

Mreža Španije se zatresla u četvrtom minutu nadoknade vremena. Palmer je namjestio loptu, šutirao iz slobodnog udarca, a devijacija izazvana pogađanjem Kurtisa Džonsa u leđa vara golmana Španije i završava u golu za veliko slavlje.

Drugo poluvrijeme proteklo je u velikom pritisku španske selekcije koja ipak nije uspjela da probije bedem ispred gola Džejmsa Traforda. Najbliže su bili u 68. minutu kada je veliku šansu imao Abel Ruiz. Šutirao je kapiten Furije sa nekih 5-6 metara glavom, ali lopta odlazi nekoliko centimetara pored gola Engleske.

Mogli su Englezi sve da riješe u 89. minut. Eliot je oštro šutirao iskosa, Tenjas brani, ali lopta dolazi do Maduekea koji je imao poluprazan gol ispred sebe, ali je golman španske reprezentacije uspio i taj šut da ukroti.

I onda potpuna drama. U posljednjim minutima sudijske nadoknade nakon VAR intervencije sudija pokazuje na penal za Španiju nakon starta Koldvila nad Abelom Ruizom. Odgovornost je preuzeo upravo on, ali Traford mu brani udarac i postaje heroj svog tima.