KOPA AMERIKA

Trećeligaški golman zaustavio Brazil

Reprezentacija Brazila nije započela Kup Amerike onako kako su željeli, remiziravši bez golova protiv Kostarike u svom prvom meču D grupe. (0:0). Iako su Brazilci imali svoje trenutke, nisu uspjeli da se izbore sa dekoncentracijom i nervozom u ključnim trenucima utakmice.

Brazil je imao gol Markinjoša koji je poništen u prvom poluvremenu posle duge provjere VAR-a, ali tim koji je decenijama poznat po ofanzivi, bio je blijed u nastavku, pa nakon ovog meča svakako ostaje gorak utisak s obzirom da Brazilci predugo čekaju na veliki rezultat.

Utakmicu života odigrao je golman Kostarike Patrik Sekeira koji je ukrotio sve nalete Selesaa. Golman španskog trećeligaša Ibice zasigurno će pamtiti ovaj meč.

Kostarikanci su proslavili ovaj rezultat kao veliki uspjeh, ističući da su mnogi sumnjali u njihove šanse. “Ovo je pokazatelj da zaslužujemo poštovanje. Igraćemo svaki meč kao da je finale“, rekao je selektor Gustavo Alfaro.

U drugom meču D grupe, Kolumbija je pobijedila Paragvaj rezultatom 2:1, preuzimajući vodeću poziciju u grupi zahvaljujući golovima igrača Kristal Palasa.

Danijel Munjoz i Džeferson Lerma bili su strijelci za Kolumbiju a kod oba gola asistent je bio Džejms Rodrigez. Paragvaj je uspio samo da ublaži poraz pogotkom Hulija Ensisa u drugom poluvremenu.