Trešnjice skinule prokletstvo, samoubistvo Šefilda

Bornmut je prvi put nakon pet neupješnih pokušaja uspio da slavi na Boksing dej. Trešnjice su savladale Fulam sa 3:0 (1:0) i prvi put vezale četiri pobjede u Premijer ligi.

Goste je načeo Džastin Klajvert u 44. minutu, nakon solo prodora i asistencije Aleksa Skota.

Holanđanin je postigao gol tačno 18 godina i 236 dana nakon što je njegov otac Patrik poslednji put zatresao mrežu Fulama, maja 2005.

Prednost Bornmuta udvostručio je Dominik Solanke sa bijele tačke. Prethodno je Palinja u svom kaznenom prostoru oborio Semenja. Interesantno, bio je to prvi jedanesterac suđen u korist Trešnjica nakon 20 mjeseci.

Konačan rezultat postavio je Luis Sinistera u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

U meču derbiju začelja Luton je slavio na gostovanju Šefild junajtedu sa 3:2.

Doti je donio prednost Šeširdžijama u 17. minutu. Poravnao je u 61. Mekburni.

Samo osam minuta kasnije, domaći su preko Anela Ahmendhodžića došli do preokreta, a nakon toga izvršili “samoubistvo”.

Prvo je Robinson postigao autogol u 77, a zatim je sopstvenu mrežu zatresao u Sliman tačno četiri minuta i 34 sekunde kasnije.

Oštrice su tako postale prvi tim u istoriji Premijer lige koji je u istom meču postigao dva autogola poslije 75. minuta.