Dvije asistencije faraona za tri boda Liverpula

Peto kolo engleske Premijer lige otvorili su Vulverhempton i Liverpul, a gosti sa Enfilda uspjeli su da u finišu meča preokrenu rezultat i slave sa 3:1.

Ništa nije išlo na ruku Liverpulu u prvom poluvremenu. Blijeda partija, koju je već na početku meča začinio Hi Čan Hvang. Nakon slaloma Pedra Neta koji je promiješao odbranu gostiju a korejac se našao na pravom mjestu i pogodio za rano vođstvo Vukova.

I prošle sezone su na istom mjestu poraženi ubedljivo, a Jirgen Klop je gledao nemoć tima koji je tek na kraju prvog dijela, i to zbog greške golmana, napravio prvu pravu priliku.

U drugom poluvremenu, novo lice Liverpula. Odmah su zaprijetili preko Luisa Diaza, a u 55. minutu došli i do izjednačenja.

Mohamed Salah je njegovim dobro poznatim prodorom probio po desnoj strani, ubacio loptu u peterac gdje je najsnalažljiviji bio Kodi Gakpo koji ravna rezultat.

Nakon postignutog gola Gakpoa, gotovo pola sata se nije igrao fudbal, ali je letargičnost prekinuo Endru Robertson koji je razmijenio pasove sa Salahom, i na kraju u stilu napadača završio akciju za preokret.

Vukovi su bili u totalnom šoku, a to su iskoristili iskusni igrači Liverpula. Igrala se nadoknada kada je još jednu upotrebljivu loptu udijelio Salah, a lopta se od Harvija Eliota odbila do Huga Buena koji je smjestio u svoj gol za konačnih 3:1.