Tri penala, preokreti, gol u posljednjem minutu i trijumf Jezera u Bijelom Polju

Fudbaleri Jezera nadigrali su u Bijelom Polju ekipu Jedinstva, 3:2, u 12. kolu 1. CFL. Poslije uspavanke u prvom poluvremenu, imali smo vatromet golova u drugom dijelu igre.

U 52. minutu u vođstvo su došli gosti. Alden Škrijelj je lijepo “zalomio” protivnika i šutem u dalji ugao matirao golmana Joksimovića.

Nije se dugo čekalo na odgovor Bjelopoljaca. Već u sljedećoj akciji Jedinstvo je došlo do poravnanja. Danis Kolić je probio, oštro centrirao, a na pravom mjestu bio je Žarko Korać.

Pet minuta kasnije penal za domaće koji rutinski realizuje Korać i tako donosi svom timu veliki preokret.

Nije bio tu kraj uzbuđenjima u Bijelom Polju. U 74. minutu dosuđen je penal i za Jezero. Međutim, za razliku od Koraća na drugoj strani Redžepagić nije bio precizan odnosno njegov šut je zaustavio golman domaćih.

Samo pet minuta kasnije sudija Vujisić pokazuje ponovo na bijelu tačku u korist gostiju. Drugi put nije bilo greške – šut Redžepagića u jednu, a golman u drugu stranu.

U četvrtom minutu nadoknade potpuni šok za igrače i navijače Jedinstva. Poslije ubačene lopte na istu su natrčali Redžepagić i Senaga, a gol je pripisan Japancu koji je na taj način donio svom timu vrijedna tri boda.

Arsenal – Sutjeska 1:1