Trijumf Sosijedada u Ligi šampiona nakon 20 godina

Mendez stavio tačku na i. Foto: EXPA/ JFK / Pixsell

Real Sosijedad ostvario je pobjedu u Ligi šampiona nakon 20 godina čekanja.

Baskijski sastav savladao je u gostima Salzburg 0:2 i, nakon remija sa Interom (1:1) na startu, stigao do premijerna tri boda u elitnom takmičenju.

Austrijance je načeo Mikel Ojarzabal, koji je u 7. minutu znalački plasirao loptu u donji desni ugao za 0:1. Napadač, koji igra devetu sezonu u plavo-bijelom dresu, potpisao je svoj prvi gol u Ligi šampiona.

Konačni trijumf potvrdio je Brais Mendez u 27. minutu, kada je pronašao metu i krunisao školski kontranapad.

To je njegov drugi gol ove sezone u Ligi šampiona, jer je zatresao i mrežu Intera.

Real Sosijedad je, prije večerašnje pobjede, posljednji put slavio u grupnoj fazi Lige šampiona 30. septembra 2003. godine. Tada je osvojio Istanbul i razoružao Galatasaraj (1:2), golovima Darka Kovačevića i Ćabija Alonsa.