Tužan Mesijev kraj u Parizu – poraz i zvižduci

Kraj jedne ere u Pari Sen Žermen. Večeras je okončan po ko zna koji neuspješan projekat pariškog kluba.

Lionel Mesi i Serhio Ramos odigrali su posljednji meč u dresu šampiona Francuske, a PSŽ je poražen od Klermona na “Parku Prinčeva” – 3:2.

Prije samog početka meča Mesi je dobio zvižduke – nešto što trpi već neko vrijeme u Parizu.

Ipak, meč je krenuo dobro za njegov tim. Poveli su sa 2:0 već u 21. minutu golovima Serhija Ramosa, koji se tako na lijep način oprostio od kluba, i naravno Kilijana Embapea koji je pogodio sa bijele tačke.

Međutim od tog momenta kreće potop. Već do poluvremena gosti su izjednačili preko Gastijena i Zefana – da je Kiei bio precizniji sa bijele tačke u 37. minutu Klermon bi i vodio nakon 45 minuta fudbala.

Međutim, spomenuti Kiei iskupio se za promašeni jedanaesterac u 63. minutu kada je pogodio mrežu Donarume i donio veliko slavlje svojim navijačima.

Navijači PSŽ-a nisu propustili priliku da još jednom upute zvižduke Mesiju nakon što je Argentinac loše šutirao iz izgledne pozicije.

Ovime je i okončana sezona u francuskoj Ligi 1. Petu godinu zaredom Kilijan Embape odnio je Zlatnu kopačku za najboljeg strijelca.

Direktno u Ligu šampiona idu PSŽ i Lens dok će kroz kvalifikacije svoje mjesto u eliti tražiti i Olimpik Marsej.

Grupnu fazu Lige Evrope osigurao je Ren, dok će u kvalifikacije za Ligu konferencija ići Lil.

Takođe, Tuluz će kao pobjednik Kupa Francuske ići u grupnu fazu Lige Evrope.

Sa druge strane iz lige ispadaju – Okser, Ažaksio, Troja i Anže.