AZIJSKI KUP

U Kataru se nastavljaju iznenađenja – Južna Koreja u finišu do boda

Korejci su u nadoknadi obezbijedili bod, FOTO: Jiang Han/XINHUA/PIXSELL

Fudbalsko prvenstvo Azije, čiji je domaćin Katar, bogato je iznenađenjima! Juče je Irak u 2. kolu grupne faze savladao prvog favorita za trofej, selekciju Japana rezultatom 2:1, a danas je podbacio tim koji takođe konkuriše za sami vrh – Južna Koreja!

Son i drugovi igrali su 2:2 protiv borbene selekcije Jordana i do boda stigli u finišu utakmice. Korejci su preko pomenutog napadača Totenhema stigli do prednosti u 9. minutu iz penala, ali do odlaska na odmor hrabri Jordan je preokrenuo auto-golom Jong-Voa i pogotkom Al Naimata.

Tek u 91. minutu Južna Koreja stigla je do boda jer je Al Arab nesrećno pogodio svoju mrežu. U istoj grupi je Bahrein u samom finišu utakmice pobijedio reprezentaciju Malezije pogotkom Madana u 96. minutu.

Podsjetimo, na Azijskom kupu učestvuje i nekadašnji selektor Crne Gore, Miodrag Radulović, koji predvodi reprezentaciju Libana.

Njegov tim će u ponedjeljak juriti pobjedu protiv Tadžikistana, a samim tim i istorijski plasman u osminu finala azijskog takmičenja.