BUNDESLIGA / 22. KOLO

U Leverkuzenu se šampanjac već hladi, novi kiks Bajerna

Tone sve dublje Bajern Minhen Tomasa Tuhela. Bavarci su danas poraženi od Bohuma, 3:2, u 22. kolu njemačke Bundeslige. Na taj način šampion Njemačke doživio je treći vezani poraz u svim takmičenjima.

Nije slutilo da će ovo biti ovako loš dan za Bavarce. Već u 14. minutu preko Džamala Musijale koji je zakucao loptu u mrežu Bohuma Bajern je došao do prednosti. Ali, već do poluvremena vođstva nije bilo.

U 38. minutu na scenu stupa bivši igrač Partizana, Takuma Asano. Entoni Losila ga je uposlio, a brzonogi Japanac pogodio je malu mrežu gola Manuela Nojera. Preokret stiže u 44. minutu. Kevin Štoger izvodi korner, a na pravom mjestu bio je Keven Šloterbek za vođstvo Bohuma.

Dajo Upamekano kompletirao je svoju užasno nedjelju u 78. minutu. Nakon što je u srijedu na gostovanju Laciju u okviru Lige šampiona dobio crveni i napravio penal, danas je ponovio potpuno istu stvar. Neoprezno je udario laktom pri skoku Šloterbeka, a Kevin Štoger je bio siguran izvođač penala.

Do kraja Bajern je uspio samo da ublaži težak poraz i to u 87. minutu preko Harija Kejna na asistenciju Matijsa Tela.

Bajer Leverkuzen je sada pobjegao Bajernu na osam bodova i čini se kao gotovo nemoguća misija da Bavarci i ove sezone podignu popularnu Salataru.

Frajburg – Ajntraht Frankfurt 3:3