U SOKOLOVOM JATU: Jovetić je svjetska klasa, ali je Herta drugoligaška ekipa!

GOLMANI

Bojan Zogović (Vlaznija, Albanija) – Sačuvao mrežu na gostovanju protiv Kukešija (0:0). Blizu evropske zone je tim iz Skadra.

Filip Đukić (Hvidovre, Danska) – Fantastičan na gostovanju dojučerašnjem prvoligašu Vejleu (0:0). Na pragu je Đukić ulaska u Superligu Danske.

Nemanja Šćekić (Bregalnica, Sjeverna Makedonija) – Sačuvao mrežu protiv Sileksa. Manje golova primili su samo golmani Škendije i Struge.

ODBRANA

Adam Marušić (Lacio, Italija) – Vrlo dobar na gostovanju Speciji 0:3. Marušić i drugovi sigurno su u Ligi šampiona.

Nikola Šipčić (Tenerife, Španija) – Ušao sa klupe za rezervne igrače i postigao prvi gol u tekućoj sezoni. Pala je Ibica 4:0, Tenerife je na zlatnoj sredini.

Risto Radunović (FCSB Steaua, Rumunija) –Sjajnom “dugom loptom”, i to desnom nogom, pokrenuo akciju kod drugog gola u velikoj pobjedi svog tima nad Farul Konstancom 2:1. FCSB Steaua bori se za titulu!

Marko Vešović (Karabag, Azerbejdžan) – Standardan u timu azerbejdžanskog šampiona. Poraz koji ne boli protiv Sabaha (2:1) u gostima.

Andrija Vukčević (Rijeka, Hrvatska) – Među najboljima na terenu u velikoj pobjedi nad splitskim Hajdukom (2:0). U 9. minutu sjajnim centaršutem asistirao kod prvog pogotka domaćina. Uz ovacije napustio teren u 88. minutu.

Marko Roganović (Laći, Albanija) – Igrao cijeli meč. Uzbudljiv duel i na kraju pobjeda domaćina nad Partizanijem 3:2.

Darko Bulatović (Vlaznija, Albanija) – Odigrao kompletan meč u remiju bez golova sa Kukešijem (0:0). Dobio žuti karton.

Ilija Martinović (Sarajevo, Bosna i Hercegovina) – Već drugi gol za “bordo tim”. Pogodio u Trebinju – Sarajevo lako protiv Leotara 0:3.

Stefan Milić (Septemvri Sofija, Bugarska) – U derbiju Sofije protiv CSKA 1948 morao da se pomiri sa porazom (1:3). Dobio žuti karton.

Momčilo Raspopović (Gorica, Hrvatska) – Značajno podigao formu, kao i cijela ekipa. Ubjedljiva pobjeda u gostima nad Šibenikom (0:4). Opstanak je sada realnost.

Saša Balić (Dinamo Batumi, Gruzija) – Igrao cijeli derbi protiv Dinama iz Tbilisija koji je završen bez pobjednika – 2:2.

Meldin Drešković (Debrecin, Mađarska) – U prošlom kolu je dao pobjedonosni gol, sada dobio žuti karton u porazu od Puškaš akademije 1:0.

Slavko Damjanović (Mohun Bagan, Indija) – Igrao 81 minut, te dobio žuti karton u porazu od Džamšedpura (3:0). U pitanju je Kup, inače je Damjanović sa timom osvojio prvenstvo.

Andrija Krivokapić (Džiugas, Litvanija) – Odigrao je ovaj lijevi bek 10-ak minuta u porazu od Sialiuija 2:0.

Momčilo Rašo (Balzan, Malta) – Za njega 90 minuta u porazu od Gzire 2:0.

Nemanja Nedić (Tiči, Poljska) – Pokušaće što prije da zaboravi težak poraz od Odre 3:0. Inače, standardan je, opstanak u Drugoj ligi ne bi smio da dođe u pitanje.

Zvonko Ceklić (Zemplin Mihalovce, Slovačka) – Bivši defnazivac Zete odigrao 84 minuta, a dobio žuti karton u remiju sa Skalicom (1:1). Ekipa je na pragu opstanka u elitnom društvu slovačkog fudbala.

Ceklić je poslije nekoliko kvalitetnih sezona u Zeti pola godine proveo u Kazahstanu prije nego što je stigao u Slovačku, FOTO: mfkzemplin.sk

Luka Uskoković (Maribor, Slovenija) – Bio je akter kompletnog susreta, odnosno slovenačkog derbija. Poraz Maribora od Olimpije 2:0.

Nikola Kumburović (Turan, Ubekistan) – Odigrao cijeli meč. Veliki bod protiv Nefčija u gostima 1:1.

VEZNI RED

Aleksandar Boljević (Hapoel Tel Aviv, Izrael) – Odigrao prvih 45 minuta u porazu od Hapoela iz Haife 1:0. Tim je šest bodova iznad opasne zone.

Vladan Bubanja (Lokomotiva, Hrvatska) – Vratio se u prvi tim i odigrao cijeli meč na gostvanju Osijeku. Vrlo sadržajan meč završen je bez pobjednika, bilo je 2:2.

Driton Camaj (Kišvarda, Mađarska) – Osmi uzastopni meč bez pobjede, a treći vezani remi, sada protiv MOL Fehervara 0:0. Odigrao cijelu utakmicu.

Marko Janković (Karabag, Azerbejdžan) – Potpuno se oporavio! Igrao 81 minut u porazu od Sabaha (2:1).

Sead Hakšabanović (Seltik, Škotska) – Bio je u prvoj postavi i igrao 87 minuta u trijumfu nad Kilmarnokom (1:4). Pokrenuo akciju kod drugog gola Seltika koji grabi ka tituli.

Vladimir Jovović (Jablonec, Češka) – Odigrao 82 minuta u remiju kod kuće se Liberecom (1:1). Prvi je zaprijetio na utakmici udarce sa distance u 3. minutu, a pola sata kasnije imao je i novu šansu. I onda je u 81. minutu odigrao ključan pas u pogotku koji je obezbijedio bod domaćinu.

Stefan Lončar (Debrecin, Mađarska) – Igrao je štopera i nije dobro reagovao u 93. minutu kada mu je i pobjegao protivnički fudbaler i postigao gol za trijumf Puškaš Akademije 1:0.

Miloš Raičković (Aktobe, Kazahstan) – Solidnih 70 minuta u trijumfu nad Atirauom 4:0. Aktobe se vratio pobjedama i drugi je na tabeli.

Aleksandar Šćekić (Hapoel Haifa, Izrael) – Igrao od 71. minuta u važnom trijumfu nad Hapoelom iz Tel Aviva 2:0.

Omar Sijarić (Aue, Njemačka) – Učestvovao u akciji kod prvog pogotka, ipak neprijatan poraz kod kuće od Verla (2:3). Zamijenjen u 63. minutu. Aue je 11. na tabeli Treće lige.

Mirnes Pepić (Mepen, Njemačka) – Odigrao cijeli meč na gostovanju Borusiji Dortmund II. Na kraju minimalan poraz 1:0. Mepen je posljednji u trećeligaškom karavanu.

Kristijan Vulaj (Vlaznija, Albanija) – Ušao sa klupe u 67. minutu. Bod za Vlazniju na gostovanju Kukešiju (0:0).

Deni Hočko (Pafos, Kipar) – Pokrenuo akciju kod trećeg gola i odigrao cijeli meč u ubjedljivoj pobjed nad AEK-om iz Larnake 4:0. Pafos ima evropske snove.

Goran Milojko (Kaisar, Kazahstan) – Nezamjenjiv šraf ekipe koja je vezala treći trijumf – Milojko i drugovi bolji od Žetisua u gostima 0:2. U 83. minutu imao šansu da postigne i treći gol u Kazahstanu.

Edvin Kuč (Balkani, Kosovo) – Riješio pitanje pobjednika protiv Drenice u gostima – 0:1. Međutim, ne zahvaljujući svojim potezom koliko očajnom reakcijom protivničkog golmana. Balkani je prvi, ima bod više od Drite. Za Kuča peti pogodak u prvenstvu.

Marko Miličković (Žalgiris, Litvanija) – Odmah nakon njegovog ulaska na teren, u 64. minutu, Žalgiris je postigao jedini gol na utakmici vrijedan pobjede nad Hegelmanom 1:0.

Jovan Čađenović (Panevezis, Litvanija) – Novih 90 minuta u remiju bez golova sa Dainavom. Čađenović i saigrači još uvijek čuvaju vrh tabele.

Nikola Braunović (Balzan, Malta) – Igrao 82 minuta i dobio žuti karton u porazu kod kuće od Gizre 2:0.

Nikola Vukčević (Al Ahli, Katar) – Odigrao cijeli meč, ali težak poraz od Al Arabija u gostima 4:3, znajući da je ekipa koju predvodi naš Nebojša Jovović vodila 0:2 do 45. minuta.

Mladen Kašćelan (Baltika, Rusija) – Igrao prvih 45 minuta u derbiju protiv Jeniseja koji je završen bez pobjednika – 1:1. Baltika na vrhu Druge lige ima četiri boda više od Rubina.

NAPAD

Stevan Jovetić (Herta, Njemačka) – Evrogol je postigao Jovetić u, na kraju teškom porazu od direktnog konkurenta za opstanak, Šalkea – 5:2. Prije pogotka pogodio je stativu. Odigrao je cijeli meč i bio definitivno najbolji igrač svog tima. Međutim, težak posao ga čeka u Berlinu do kraja sezone Bundeslige.

Milutin Osmajić (Vizela, Portugal) – Novih 90 minuta. Nikšićki napadač i saigrači nakon tri vezana trijumfa remizirali kod kuće sa Boavistom 1:1.

Meris Skenderović (Minhen 1860) – Odigrao posljednjih deset minuta na gostovanju drugoplasiranom Vehenu – domaćin slavio 2:0.

Lazar Mijović (Lomel, Belgija) – Tek u sudijskoj nadokandi dobio šansu, nedovoljno da nešto pokaže. Trijumf Lomela nad Deindžeom 4:1.

Nikola Vujnović (Gorica, Hrvatska) – Ušao u 68. minutu utakmice protiv Šibenika i dobio žuti karton.Velika pobjeda za Goricu u grčevitoj borbi za opstanak 4:0.

Dino Islamović (Gangvon, Južna Koreja) – Bio na terenu 73 minuta u porazu od Inčona 2:0. Imao je solidnu šansu u 39. minutu glavom, ali mogao je bolje da reaguje.

Bojan Kaljević (Balzan, Malta) – Igrao cijeli meč u porazu od Gzire, direktnog konkurenta u borbi za izalazak na evropsku scenu.

Stefan Milošević (UTA Arad, Rumunija) – Neprijatan poraz kod kuće od Botošanija 0:2. Predstoji grčevita borba za opstanak.

Luka Đorđević (Soči, Rusija) – Imao ulogu startera i proveo na terenu 66 minuta u porazu kod kuće od Krasnodara 0:2.

Boris Kopitović (Tampines, Singapur)– Zvuči nestvarno, ali postigao je gol u 15. minutu sudijske nadokande nakon gledanja VAR-a sa bijele tačke. Duel u gostima protiv Huongonga završen je 1:1. Pogodio je i stativu u 7. minutu.

Viktor Đukanović (Hamarbi, Švedska) – Dobio šansu od 61. minuta, ali nije mnogo toga promijenilo. AIK slavio u Stokholmu 2:0.