U SOKOLOVOM JATU: Mitski fudbal Bakića u Grčkoj

Bakić igra u odličnoj formi za grčki OFI, FOTO: Lobsport

GOLMANI

Milan Mijatović (Al Adalh, Saudijska Arabija) – Poraz kod kuće od Al Vehde koji je i te kako zakomplikovao borbu za opstanak. Mijatović i drugovi su tri boda daleko od zone spasa.

Bojan Zogović (Vlaznija, Albanija) – Nesrećno je njegov tim, u 92. minutu ostao bez pobjede protiv Kastrijotija – 2:2. Dobio žuti karton, prvi gol primio sa bijele tačke, kod drugog ništa nije mogao da uradi. Vlaznija će propustiti Evropu.

Filip Đukić (Hvidovre, Danska) – Poraz u derbiju od lidera drugoligaškog karavana Vejlea – 0:1. Hvidovre je na drugom mjestu, koje garantuje plasman u elitu.

Nemanja Šćekić (Bregalnica, Sjeverna Makedonija) – Ekipa je totalno podbacila, pa je na posljednja četiri meča primio 12 gola, od toga čak pet u porazu od Rabotničkog 5:4. Srećom, opstanak se ne dovodi u pitanje.

Lazar Carević (Vojvodina, Srbija) – Odlična rola talentovanog golmana. Uprkos porazu od Čukaričkog (1:0) bio je najbolji akter utakmice. Primio je gol sa 11 metara, a potom odbranio jedanaesterac Dociću koji prvi put nije pogodio sa kreča od 2015. godine. Imao je još nekoliko bravuroznih odbrana.

ODBRANA

Adam Marušić (Lacio, Italija) – Igrao 55 minuta i dobio žuti karton u porazu od Milana na San Siru – 2:0. Lavio i dalje čuva poziciju koja garantuje Ligu šampiona, ali u sljedećem kolu mora da savlada Leće u Rimu.

Igor Vujačić (Partizan, Srbija) – Izuzetno važan trijumf za Partizan nad Novim Pazarom 2:0. Odigrao je cijeli meč.

Žarko Tomašević (Astana, Kazahstan) – Odličan u trijumfu nad Makutiralom 2:0. Tomašević i drugovi hitaju ka prvom mjestu u Kazahstanu. Bod su daleko od vrha.

Nikola Šipčić (Tenerife, Španija) – Ušao u 84. minutu utakmice protive Leventea 1:0. Velika pobjeda za Tenerife…

Risto Radunović (FCSB Steaua, Rumunija) – Velika pobjeda nad Sepsijem kod kuće rezultatom 3:1. Nije iskoristio jedanesterac u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, ali srećom to se niej odrazilo na rezultat. Još tri kola su do kraja, FCSB ima tri boda manje od lidera Farula.

Marko Vešović (Karabag, Azerbejdžan) – Zamijenjen u 90. minutu, do taga igrao bez greške. Još jedna pobjeda i Karabag će biti šampion države.

Andrija Vukčević (Rijeka, Hrvatska) – Veliku grešku napravio je u 30. minutu nakon koje je Istra stigla do prednosti. Zamijenjen je u 54. minutu – na kraju Rijeka osvojila bod, bilo je 2:2.

Marko Vukčević (UTA Arad, Rumunija) – Nesrećno je njegova ekipa primila gol u 90. minutu za remi protiv Argesa 2:2. Igrao cijeli meč i dobio žuti karton. Za opstanak, vjerovatno, će igrati baraž.

Marko Roganović (Laći, Albanija) – Bukvalno je nezamjenjiv na poziciji beka. Odigrao je cijeli meč u remiju sa Erzenijem 1:1.

Darko Bulatović (Vlaznija, Albanija) – I za njega 90 minuta u remiju protiv Kastrijotija 2:2.

Mitar Ćuković (Velež, Bosna i Heregovina) – Nije baš najbolje reagovao u 20. minutu nakon protivničkog kornera. Praktično je promašio loptu, a to je kaznio Brazilac Santoš Rodriges i pogodio mrežu. Željezničar je pobijedio u Sarajevu 2:1.

Momčilo Raspopović (Gorica, Hrvatska) – Zaprijetio je rivalu u 38. minutu, ali lopta je nakon njegovog udarca glavom otišla visoko preko gola. Na kraju, remi bez golova protiv Slaven Belupa.

Nemanja Cavnić (Koge, Danska) – U dobroj je formi, kao i cijela ekipa. Pobjeda nad Nikobingom 3:1. Dobio i žuti karton.

Saša Balić (Dinamo Batumi, Gruzija) – “Požutio” kod kuće u porazu od Dile Gori – 0:2.

Meldin Drešković (Debrecin, Mađarska) – Igra u dobroj formi. Imao šansu u 65. minutu, ali glavom nije dobro zahvatio loptu nakon kornera. Na kraju, može biti zadovoljan jer je protiv Paksa njegov tim sačuvao mrežu – 0:0.

Andrija Krivokapić (Džiugas, Litvanija) – Dobrih 90 minuta u pobjedi nad Hegelmanom 2:0. Predstoji borba za opstanak.

Nemanja Mijušković (Legnica, Poljska) – Ekipa je ranije ostala bez šansi za opstanak u Ekstraklasi. Poraz od Viđeva iz Lođa 0:1. Igrao je cijeli meč.

Marko Bugarin (Spartak Subotica, Srbija) – Dobio crveni karton, ali u dubokoj sudijskoj nadokandi protiv Madosti GAT – bilo je 1:1.

Luka Uskoković (Maribor, Slovenija) – Bez sreće u finalu Kupa! Olimpija je nakon produžetaka slavila 2:1. Cijeli meč je odigrao.

Emrah Klimenta (Okland Ruts, SAD) – Ušao u 65. minutu i doprinio u trijumfu nad Birmingemom u gostima – bilo je 1:4.

Nikola Kumburović (Turan, Ubekistan) – Odigrao 90 minuta i dobio žuti karton u porazu od najvećeg kluba u državi, Pahtakora – 0:1.

VEZNI RED

Marko Bakić (OFI, Grčka) – Kakva utakmica povratnika u naš nacionalni tim. Dao je gol u remiju protiv Ionikosa 2:2, a mogao je minimum još dva! Prvo mu je udarac glavom u 6. minutu maestralno zaustavio golman, a već u 9. minutu pogodio je prečku iz slobodnog udarca. I, onda je u 44. minutu pocijepao mrežu iz slobodnjaka! Treći prvenstveni gol, možete ga pogledati – OVDJE.

Bakić je nakon pogotka uzeo dres mladog saigrača koji je nedavno pretprio tešku povredu, FOTO: OFI

Aleksandar Boljević (Hapoel Tel Aviv, Izrael) – Ušao u 69. minutu utakmice protiv Kirijat Šmone. Na kraju po bod – 2:2.

Vladan Bubanja (Lokomotiva, Hrvatska) – Zagrebački Lokosi potpuno su nadigrani kod kuće od splitskog Hajduka – 0:3. Odigrao cijeli meč.

Driton Camaj (Kišvarda, Mađarska) – Igrao do 79. minuta. Kišvarda je rezultatski u jako lošoj formi, ubjedljivo je izgubila na gostovanju Ferencvarošu 3:0. Vezala je 11 utakmica bez pobjede!

Marko Janković (Karabag, Azerbejdžan) – Kvalitetno odradio posao u pobjedi nad Gabalom 3:0. Igra odlično nakon povrede zbog koje je propustio start kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Sead Hakšabanović (Seltik, Škotska) – Dobio šansu od 80. minuta protiv Hartsa. Seltik pobijedio i osvojio novu titulu prvaka države. Čak 53. put u istoriji.

Vladimir Jovović (Jablonec, Češka) – Proveo na terenu 77 minuta u remiju na strani protiv Zlina. Bilo je 1:1.

Stefan Lončar (Debrecin, Mađarska) – Postigao je gol u 17. minutu, ali ga je poništio VAR, jer je u začetku akcije bio ofsajd. Potom, u finišu utakmice ponovo zaprijeti. Na kraju 0:0 protiv Paksa u gostima.

Miloš Raičković (Aktobe, Kazahstan) – Dobra 83 minuta u trijumfu nad Aksuom 2:1. Aktobe je dva boda daleko od vrha.

Omar Sijarić (Aue, Njemačka) – Odigrao 72 minuta na gostovanju Duizburgu. Domaćin ubjedljivo slavio 3:0.

Mirnes Pepić (Mepen, Njemačka) – Unaprijedio igru Mepena ulaskom u drugom poluvremenu. Savladan je Esen 2:0. Mepen je vezao treću pobjedu, i dalje vjeruje u opstanak. U pitanju je treća liga.

Ognjen Bakić (Osijek, Hrvatska) – Bio je akter derbija protiv vladara hrvatskog fudbala – Dinama. Ušao na teren u 80. minutu – meč je završen bez golova.

Deni Hočko (Pafos, Kipar) – Novih 90 minuta za nekadašnjeg vezistu Lovćena i Budućnosti. Pafos podijelio plijen sa APOEL-om – 1:1.

Dušan Lagator (Debrecin, Mađarska) – Nekad igra štopera, a nekad zadnjeg veznog. Ovoga puta na štoperskoj poziciji u remiju bez golova protiv Paksa.

Goran Milojko (Kaisar, Kazahstan) – Upala je ekipa u krizu! Ubjedljiv i težak poraz od Ordabasija – 4:0. Igrao cijeli meč.

Edvin Kuč (Balkani, Kosovo) – Kapitenski odgirao derbi protiv Drite u gostima. Pobjeda Balkanija 2:1. Još tri kola do kraja, Kuč i drugovi su lideri na tabeli.

Ilija Vukotić (Boavista, Portugal) – Nakon duže vremena na terenu. Odigrao 20-ak minuta u trijumfu kod kuće nad Eštorilom 1:0.

Zaim Divanović (Ahmat, Rusija) – Odigrao je odličnih 86 minuta u pobjedi nad moskovskim Torpedom – 5:1. Fenomenalna asistencija nekadašnjeg veziste Petrovca kod četvrtog pogotka svog tima.

Janko Tumbasević (Spartak Subotica, Srbija) – Nešto više od pola sata bio na terenu u remiju sa ekipom Mladosti GAT – 1:1.

Nikša Vujanović (Voždovac, Srbija) – Stiče iskustvo nekadašnji fudbaler Rudara. Igrao je 58 minuta u porazu od Crvene zvezde 0:2.

NAPAD

Stevan Jovetić (Herta, Njemačka) – Možda nije u potpunosti spreman, ali mora da pomogne ekipi u teškim vremenima. Odigrao cijeli meč u trijumfu nad Štutgartom 2:1. Živa je Herta, ali je i dalje posljednja na tabeli.

Nikola Krstović (Dunajska streda, Slovačka) – Dobio žuti karton, dao gol, 16. u prvenstvu, ali Dunajska streda izgubila je šampionsku trku od Slovana i poražena je od pomenutog rivala u direktnom meču za titulu – 2:3. Sve u svemu, za Krstovića sjajna sezona.

Milutin Osmajić (Vizela, Portugal) – Igrao 73 minuta u porazu od Vitorije Gimaraeš – 3:0. Vizela je u posljednje vrijeme popustila. Čekamo na majski gol Osmajića.

Uroš Đurđević (Sporting Hihon, Španija) – Polako ulazi u ritam nakon povrede. Odigrao desetak minuta i dobio žuti karton u porazu od Viljareala B – 2:0.

Dušan Bakić (Dinamo Minsk, Bjelorusija) – U derbiju protiv Soligorska igrao 84 minuta i na kraju se radovao pobjedi – 1:0. Produktivniji je bio prošle sezone.

Nikola Vujnović (Gorica, Hrvatska) – Napadački pojačao ekipu pola sata prije kraja. Ali, Slaven Belupo je uspio da se odbrani – 0:0.

Neđeljko Kovinić (Zlin, Češka) – Napadač koji je svojvremeno nosio boje Bokelja dao je gol u remiju sa Jablonecom – 1:1. Kovinić ima 21 godinu i ovo mu je treći prvenstveni pogodak.

Stefan Milošević (UTA Arad, Rumunija) – Desetak minuta u remiju sa Argesom 2:2. Teško će UTA Arad obezbijediti opstanak bez baraža.

Luka Đorđević (Soči, Rusija) – Teško je bilo u Moskvi protiv Lokomotive – odigrao 35 minuta u ubjedljivoj pobjedi domaćina 3:0.

Marko Rakonjac (Crvena Zvezda, Srbija) – Pola sata je igrao “na krovu” protiv Voždovca. Rutinska pobjeda “crveno-bijelih” 0:2.

Ivan Vukčević (Vojvodina, Srbija) – Nije mu dovoljno pet minuta na Banovom brdu protiv kvalitetnog protivnika. Čukarički pobijedio 1:0.

Uroš Đuranović (Kolubara, Srbija) – Zamijenjen u Ivanjici u 75. minutu. Poraz od Javora 2:0.

Bojica Nikčević (Novi Pazar, Srbija) – U Humskoj odigrao cijeli meč, ali su Pazarci daleko od forme iz prvog dijela sezone – glatko poraženi od Partizana 2:0.

Boris Kopitović (Tampines, Singapur) – Nova dva pogotka, oba sa bijele tačke, ali nijesu bila dovoljna da se izbjegne poraz. Balestier je pobijedio u gostima 3:2.

Matija Krivokapić (Mihalovce, Slovačka) – Pokušao je ulaskom u 69. minutu do promijeni stanje na terenu i semaforu. Ipak, trijumf za Trenčin 0:2.

Viktor Đukanović (Hamarbi, Švedska) – Odigrao cijelu utakmicu u gostima protiv Norčepinga. Domaćin slavio 2:0.

Igor Ivanović (Bunjodkor) – Asistencija lijevom nogom! Jedan od najzaslužnijih za bod osvojen protiv Olimpika 1:1. Imao i dvije situacije ispred protivničkog gola. Bunjodkor je četvrti na tabeli.