Učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu

U SOKOLOVOM JATU: Osmajić plaši golmane širom Portugala!

Milutin Osmajić igra efikasan fudbal u Portugalu, FOTO: Lob sport

GOLMANI

Milan Mijatović (Al Adalh, Saudijska Arabija) – Grčevita borba za opstanak! Dva puta vadio loptu iz mreže, ali sve u svemu, dobar bod za Al Adalh u gostima protiv favorizovanog Damaka (2:2).

Matija Šarkić (Stouk, Engleska) – Povrijeđen je. Početkom marta povrijedio je butni mišić zbog kojeg je i propustio start reprezentativnih akcija u kvalifikacijama za EURO 2024.

Lazar Carević (Vojvodina, Srbija) – U dramatičnom meču protiv TSC-a u gostima (1:1) dva puta je vadio loptu iz mreže, ali na sreću Novosađana drugi gol je poništio VAR.

Bojan Zogović (Vlaznija, Albanija) – Četiri ekipe se bore za šampionski tron u Albaniji. Jedna od njih je Vlaznija u kojoj je standardni čuvar mreže slavio pobjedu nad Erzenijem 3:1.

Nikola Ivezić (Lomel, Belgija) – Bio je standardan, ali se posljednja dva meča preselio među rezervistima. Lomel je pobijedio ekipu Virtona 1:0 i ranije obezbijedio opstanak u drugoligaškom karavanu.

Filip Đukić (Hvidovre, Danska) – Nekadašnji mladi reprezentivac Crne Gore “jedinica” je ekipe koja hita ka elitnom rangu danskog fudbala! 23-godišnji Đukić radovao se pobjedi nad Helsingorom (3:2).

Đukić je na pragu elite u Danskoj, FOTO: bold.dk

Danijel Petković (Kišvarda, Mađarska) – Sa klupe je gledao remi bez golova sa Zalaegeršegom.

ODBRANA

Stefan Savić (Atletiko Madrid, Španija) – Igra u jako dobroj formi, kao i kompletan tim “kolčonerosa” koji je u Valjekasu bio bolji od Rajo Valjekana (1:2). Savić i drugovi su samo dva boda daleko od drugoplasiranog Reala.

Adam Marušić (Lacio, Italija) – Mauricio Sari je u derbiju protiv Juventusa promijenio formaciju u klasičnih 4-4-2. Marušić je igrao desnog beka, trener Lacija je pogodio – pao je Juventus 2:1 u Rimu, “nebesko-plavi” slave plasman u Ligu šampiona.

Igor Vujačić (Partizan, Srbija) – “Crno-bijeli” igraju danas (18.00h) na Banovom brdu protiv Čukaričkog.

Žarko Tomašević (Astana, Kazahstan) – Zbog povrede u meču sa Srbijom još se nije vratio klupskim obavezama.

Nikola Šipčić (Tenerife, Španija) – Desetak minuta je igrao nekadašnji kapiten Rada u remiju bez golova sa Lugom.

Risto Radunović (FCSB Steaua, Rumunija) – Spasio gol u derbiju protiv Kluža koji je završen bez pobjednika – 1:1. Lijevi bek naše reprezentacije vjeruje da Steaua može i do titule!

Marko Vešović (Karabag, Azerbejdžan) – Ušao u 68. Minutu. Karabag lako sa Kapazom (3:1). Titula je praktično osvojena.

Andrija Vukčević (Rijeka, Hrvatska) – Dobar uz lijevu aut liniju. Velika pobjeda Riječana nad Šibenikom (1:0) u borbi za Evropu.

Vukčević i Riječani na pragu su Evrope, FOTO: NK Rijeka/Facebook

Marko Vukčević (UTA Arad, Rumunija) – Svih 90 minuta u remiju protiv Voluntarija (1:1). Ekipa se bori za opstanak bez baraža.

Marko Roganović (Laći, Albanija) – Odigrao derbi u borbi za opstanak i na kraju slavio važan trijumf nad Teutom (1:2).

Darko Bulatović (Vlaznija, Albanija) – Standardan u odbrani ekipe iz Skadra. Pobjeda 3:1 nad Erzenijem.

Filip Stojković (LASK, Austrija) – Zaboravljeni nekadašnji reprezentativac je nakon dvije i po sezone napustio bečki Rapid i preselio se u Linc. Standardno igra, dobio žuti karton, ali imao razloga za slavlje zbog trijumf nad Šturmom (2:1).

Miloš Drinčić (Šahtjor Soligorsk, Bjelorusija) – Čeka na svoje prve minute u inostranstvu.

Ilija Martinović (Sarajevo, Bosna i Hercegovina) – Gdje god igra standardan je, takav je slučaj i u “bordo timu” – 90 minuta protiv Sloge (1:1). Sarajlije daleko od titule, čak i od Evrope…

Mitar Ćuković (Velež, Bosna i Heregovina) – Nekadašnji bek Lovćena i Petrovca je nedavno stigao u Mostar, ali se odmah izborio za ulogu startera. Igrao 81 minut u trijumfu nad Leotarom (2:0).

Stefan Milić (Septemvri Sofija, Bugarska) – Napustio je slovenački Bravo i debitovao u Bugarskoj. Nažalost, poraz od Lokomotive iz Plovdiva (2:1).

Momčilo Raspopović (Gorica, Hrvatska) – Ušao u 18. minutu. Probudila se nada za opstanak nakon velika pobjede nad Osijekom 2:0.

Nemanja Cavnić (Koge, Danska) – Odigrao je cijeli meč. Spektakularna utakmica i osam golova u trijumfu Cavnićevog tima nad Nikobingom (3:5). Opstanak u Diviziji 1 skoro je zagarantovan.

Saša Balić (Dinamo Batumi, Gruzija) – Nakon šest godina fudbala u Poljskoj promijenio je zemlju. Standardan je, Dinamo lako protiv Telavija 4:1. Cilj je titula.

Meldin Drešković (Debrecin, Mađarska) – Jedan od junaka kad su u pitanju naši fudbaleri u inostranstvu! Pogotkom je nekadašnji štoper Sutjeske i Jezera riješio pitanje pobjednika u duelu protiv Mezokovešda (0:1). Debrecen hita ka Evropi!

Slavko Damjanović (Mohun Bagan, Indija) – Nedavno je osvojio titulu! Sada ga čeka takmičenje u Kupu.

Andrija Krivokapić (Džiugas, Litvanija) – Igrao od 78. minuta. Poraz od Suduve (0:2).

Argzim Redžović (Terenganu, Malezija) – Već pet godina je ovaj korpulentni štoper u Maleziji. Odradio posao u trijumfu nad Kučingom (2:0).

Nemanja Mijušković (Legnica, Poljska) – Žali za pobjedom nad Legijom (2:2) s obzirom da su gosti postigli gol u 95. Minutu, potom je VAR poništio pogodak domaćinu. Inače standardan u ekipi koja je prošle sezone kroz Drugu ligu stigla do elite. Ipak, čini se da je povratak u niži rang neminovan, jer je Legnica 11 bodova daleko od zone spasa.

Nemanja Nedić (Tiči, Poljska) – Centralni bek porijeklom iz Berana već treću sezonu je u Poljskoj. Igrao cijeli meč protiv Arke 2:2 u drugoligaškom šampionatu.

Bojan Roganović (Torpedo Moskva, Rusija) – Pola sata je igrao (dobio žuti karton) u pobjedi nad Fakelom (2:0). Grčevita borba za opstanak u elitnom društvu.

Boris Kopitović (Javor, Srbija) – Požutio u porazu od Čukaričkog u Ivanjici (1:2).

Periša Pešukić (Novi Pazar, Srbija) – Pazarci danas (16.00h) u Novom Sadu protiv Vojvodine.

Luka Uskoković (Maribor, Slovenija) – Ušao u igru u 40. minutu u trijumfu nad Koprom (3:1). Ovo mu je najbolja sezona u Sloveniji.

Emrah Klimenta (Okland Ruts, SAD) – U 82. minutu je morao da napusti teren zbog drugog žutog kartona. Nije se to odrazilo na tim, meč protiv Indi Ilevena je već bio riješen – 3:0. Okland se takmiči u ULS-u, rangu ispod MLS-a.

Nikola Kumburović (Turon, Ubekistan) – Nekadašnji kapiten Iskre je igrao 20 minut u porazu od Olimpika 1:0.

Miloš Milović (Navbahor, Ubezkistan) – U pretprošlom kolu je postigao prvi gol. Sada poraz od OKMK-a 2:1.

VEZNI RED

Marko Bakić (OFI, Grčka) – Dobrih 79 minuta u preokretu, odnosno pobjedi kod kuće nad Lamijom 4:1. Opstanak je u džepu.

Driton Camaj (Kišvarda, Mađarska) – Igrao 86 minuta. 0:0 protiv Zalaegeršega. Šest uzastopnih utakmica bez pobjede.

Marko Janković (Karabag, Azerbejdžan) – Mnogo je nedostajao na startu kvalifikacija. Oporavio se, igrao 23 minuta u trijumfu nad Kapazom (3:1).

Sead Hakšabanović (Seltik, Škotska) – Za njega skoro 20-ak minuta u Old Firm derbiju. Pobjeda Seltika nad Rendžersom (3:2) koja praktično predstavlja titulu.

Vladimir Jovović (Jablonec, Češka) – Propustio duel sa Vitorijom, odnosno poraz 3:2, zbog žutih kartona.

Stefan Lončar (Debrecin, Mađarska) – Ustalio se u prvi tim. Novih 90 minuta, Debrecin u gostima bolji od Mezokovešda (0:1).

Miloš Raičković (Aktobe, Kazahstan) – Igrao je 67. minuta, Aktobe na gostovanju ispustio cijeli plijen protiv Ordabasija u 96. Minutu (1:1).

Vukan Savićević (Giresunspor, Turska) – Igrao 27 minuta u Istanbulu. Giresun je bio autsajder, izgubio je od Bešiktaša 3:1.

Aleksandar Šćekić (Hapoel Haifa, Izrael) – Tek će 15. aprila ekipa na teren protiv Hapoela iz Tel Aviva.

Nebojša Kosović (Meižu, Kina) – Operisao je ligamente koljena..

Deni Hočko (Pafos, Kipar) – Igrao je kompletan susret protiv Omonije (1:1), bio je to prvi meč polufinala Kupa. Pafos čeka na trijumf od februara.

Dušan Lagator (Debrecin, Mađarska) – U 61. minutu je zbog drugog žutog kartona morao da napusti teren. Srećom, to nije mnogo uticalo na tim, jer je ostvarena pobjeda nad Mezokovešdom (0:1).

Goran Milojko (Kaisar, Kazahstan) – Tek je prošlo pet kola, a on je postigao dva gola. Sada strijelac u trijumfu nad Šahtjorom iz Karagande (2:1).

Edvin Kuč (Balkani, Kosovo) – I on je dao gol, ali je Balkani ispustio dva gola prednosti protiv Mališeva (2:2). Inače je kapiten tima.

Marko Miličković (Žalgiris, Litvanija) – Igrao 64 minuta. Duel protiv Panevežisa završen bez golova.

Jovan Čađenović (Panevezis, Litvanija) – Kompletan meč odigrao protiv Žalgirisa (0:0). Bodom su Čađenović i drugovi sačuvali vrh tabele.

Zaim Divanović (Ahmat, Rusija) – Nekadašnji vezista Petrovca polako se nameće u Premijer ligi Rusije. Dobio šansu od 73. minuta u pobjedi nad Uralom 2:0.

Janko Tumbasević (Spartak Subotica, Srbija) – Preiskusni 38-godišnji vezista igrao je 16 minuta u porazu od Kolubare (2:1).

Mirko Ivanić (Crvena Zvezda, Srbija) – Ne igra za reprezentaciju zbog dobro poznate situacije sa Kosovom, ali i dalje ima naš pasoš. Odigrao 64 minuta u trijumfu nad Radničkim (2:0).

Nemanja Nikolić (Kolubara) – Bivši reprezentativac imao jednu od ključnih uloga u trijumfu nad subotičkim Spartakom 2:1.

NAPAD

Stevan Jovetić (Herta, Njemačka) – Ušao u 73. minutu. Herta u Berlinu poražena od Lajpciga 1:0 i čeka je, baš kao i prošle sezone, grčevita borba za opstanak.

Nikola Krstović (Dunajska streda, Slovačka) – Povrijedio se u prošlom kolu, u pitanju je butni mišić. Dunajska streda je i dalje prva.

Stefan Mugoša (Kobe, Japan) – Malo igra u Japanu. Nije bio ni na klupi protiv Nigate.

Milutin Osmajić (Vizela, Portugal) – Riješio pitanje pobjednika na dalekim Azorima! Postigao jedini gol na utakmici u trijumfu svog tima nad Santa Klarom u gostima – 0:1. Bio je to njegov sedmi pogodak u uvijek teškom i tvrdom šampionatu Portugala. Vizela je na fantastičnom sedmom mjestu od 18 klubova u eliti. Nekadašnji fudbaler Sutjeske, koji igra u Portugalu kao pozajmljeni fudbaler španskog Kadisa, ubjedljivo je najbolji strijelac ekipe.

Uroš Đurđević (Sporting Hihon, Španija) – Operisao je koljeno, a povratak na teren se očekuje tek krajem maja…

Meris Skenderović (Minhen 1860) – Ušao u 81. minutu u ubjedljivom trijumfu nad Osnabrikom 3:0. Za sada je postigao četiri gola u trećem rangu njemačkog fudbalskog takmičenja.

Dušan Bakić (Dinamo Minsk, Bjelorusija) – Igrao 20-ak minuta u trijumfu nad Slutskom 3:1. Sve tri pobjede upisao je Dinamo na startu prvenstva.

Lazar Mijović (Lomel, Belgija) – I dalje traži pravu minutažu. Ušao u sudijskoj nadoknadi – pobjeda nad Virtonom (0:1).

Nikola Vujnović (Gorica, Hrvatska) – Dobio šansu sa klupe u 65. minutu i odlično iskoristio provedeno vrijeme na terenu. Učestvao u akciji kod drugog gola protiv Osijeka (2:0).

Dejan Damjanović (Kiče, Hong Kong) – Odigrao cijeli meč u porazu od Tai Poa 1:2. Inače je na 15 prvenstvenih utakmica postigao 17 golova! Ekipa je prva na tabeli, a 41-godišnji napadač je najbolji strijelac lige.

Dino Islamović (Gangvon, Južna Koreja) – Čeka na prvi gol tekuće sezone. Za njega 75 minuta u porazu od Džedžua (0:1).

Bojan Kaljević (Balzan, Malta) – Pogodio sa bijele tačke u pobjedi nad Mostom 2:3. Za sada šest prvenstvenih golova za ovog iskusnog 36-godišnjeg ofanzivca.

Stefan Milošević (UTA Arad, Rumunija) – Igrao 67 minuta u remiju sa Voluntarijem (1:1). Cilj je opstanak u eliti.

Luka Đorđević (Soči, Rusija) – Unio živost sa klupe. Upisao asistenciju, ali to nije bilo dovoljno da ekipa izbjegne poraz na gostovanju Samari (2:1).

Marko Rakonjac (Crvena Zvezda, Srbija) – Izborio se za ulogu startera i iskoristio šansu. Nije postigao gol, ali je asistirao u trijumfu nad Radničkim 2:0.

Uroš Đuranović (Kolubara, Srbija) – Praktično igrač utakmice u trijumfu nad subotičkim Spartakom 2:1. Prvo gol, a potom i asistencija!

Boris Kopitović (Tampines, Singapur) – Prošle sezone je na 28 prvenstvenih utakmica postigao 35 golova! U novoj sezoni je četiri puta tresao mrežu na šest utakmica. Odigrao 90 minuta u trijumfu nad Lajon sitijem 4:3.

Viktor Đukanović (Hamarbi, Švedska) – Na otvaranju sezone igrao 70 minuta i postigao gol protiv Degeforsa (3:1), ali na gostovanju Hakenu, u porazu 3:1, nije dobio šansu.

Igor Ivanović (Bunjodkor) – Dobro mu ide u Aziji! Asistencija u trijumfu nad Buksorom 2:0, a na kontu ima i dva pogotka.