U SOKOLOVOM JATU: Vešović i Janković pokorili Azerbejdžan

GOLMANI

Milan Mijatović (Al Adalh, Saudijska Arabija) – Dva puta vadio loptu iz mreže, ali se ipak radovao, jer je Al Adalh upisao veliki trijumf u gostima nad Al Fatehom 4:2. Borba za opstanak traje.

Matija Šarkić (Stouk, Engleska) – Ponovo je na golu! Uprkos porazu u posljednjem kolu od Votforda na Vikaridž roudu (2:0) zabilježio je nekoliko odličnih intervencija.

Lazar Carević (Vojvodina, Srbija) – Nekoliko puta uspješno intervenisao, ali ipak dva puta vadio loptu iz mreže u porazu od Crvene zvezde u Beogradu (2:1). Sav fokus Novosađana je na polufinale Kupa.

Filip Đukić (Hvidovre, Danska) – Najbolje ocijenjeni igrač u važnoj pobjedi nad Helsingorom – 0:1. Đukić i drugovi su na pragu plasmana u Superligu!

Danijel Petković (Kišvarda, Mađarska) – Prvi put na golu od 11. marta i odlična partija. Sačuvao je mrežu u trijumfu nad Ujpeštom – 2:0. Prvi trijumf Kišvarde od februara.

Nemanja Šćekić (Bregalnica, Sjeverna Makedonija) – Dobio žuti karton, ali se na kraju radovao pobjedi nad Skopljem u gostima. Bilo je 1:2.

ODBRANA

Igor Vujačić (Partizan, Srbija) – Standardan u crno-bijelom dresu. Ekipa iz Humske vezala je treći trijumf – ovoga puta pao je Radnički 2:1.

Žarko Tomašević (Astana, Kazahstan) – Odigrao cijeli meč u remiju bez golova protiv Okžetpesa u gostima.

Nikola Šipčić (Tenerife, Španija) – Proveo na terenu svih 90 minuta u porazu od Andore 1:0. Dobio i žuti karton. Tenerife je na 11. mjestu – zlatna sredina.

Risto Radunović (FCSB Steaua, Rumunija) – Mučio rivala, posebno u prvom poluvremenu, kada je FCSB bio mnogo bolji rival i slavio u velikom derbiju nad Klužom 1:0. U narednom kolu Radunović i drugovi igraju meč za titulu protiv Farula.

Marko Vešović (Karabag, Azerbejdžan) – Proslavio titulu! Zamijenjen u finišu utakmice protiv Sabaila – Karabag pobijedio 3:0.

Marko Vukčević (UTA Arad, Rumunija) – Ušao u 34. minutu. Protiv prežaljenog Miovenija važna pobjeda u grčevitoj borbi za opstanak – 0:2.

Darko Bulatović (Vlaznija, Albanija) – Ništa od plasmana u finale Kupa! Egnatija je slavila u drugom meču polufinala 1:0 – Bulatović je odigrao cijeli meč.

Ilija Martinović (Sarajevo, Bosna i Hercegovina) – Bio je akter klasika u Bosni i Hercegovini! Sarajevo ispustilo dva gola prednosti i na kraju 2:2 protiv Željezničara. Odigrao je Martinović kompletnu utakmicu.

Mitar Ćuković (Velež, Bosna i Heregovina) – Asistirao u vatrometu golova protiv Igmana, bilo je 3:3 u Mostaru.

Stefan Milić (Septemvri Sofija, Bugarska) – Težak period u timu. Zamijenjen u 77. minutu u porazu od Beroea 2:0. Ekipa je pred ispadanjem u drugi rang bugarskog takmičenja.

Momčilo Raspopović (Gorica, Hrvatska) – Nekadašnji bek Budućnosti u posljednje vrijeme igra na poziciji zadnjeg veznog! U 66. minutu imao je jako dobar pokušaj za gol, ali zaustavio ga je protivnički golman. Strahuje Gorica za opstanak.

Nemanja Cavnić (Koge, Danska) – Saigrači i on vratili se nakon debelog minusa od dva gola i izvukli bod protiv Frederike – 2:2. Igrao cijeli meč.

Saša Balić (Dinamo Batumi, Gruzija) – Za njega 90 minuta u trijumfu nad Gagrom 3:1. Dinamo je u prvi u Gruziji.

Meldin Drešković (Debrecin, Mađarska) – Šesti meč zaredom nekadašnji štoper Sutjeske i Jezera odigrao je od prvog do posljednjeg minuta. Remi bez golova sa Honvedom.

Andrija Krivokapić (Džiugas, Litvanija) – Nije to bila baš najbolja utakmica za nekadašnjeg beka tivatskog Arsenala. Oba gola je ekipa primila sa njegove strane. Zamijenjen je u 63. minutu – poraz od Bange 1:2.

Nemanja Mijušković (Legnica, Poljska) – Poraz od Pogona u gostima 3:2. Dobio i žuti karton. Vidjećemo da li će Mijušković igrati sljedeće sezone Drugu ligu Poljske.

Bojan Roganović (Torpedo Moskva, Rusija) – Peti vezani poraz. Odigrao 84 minuta u porazu od gradskog rivala, daleko moćnijeg CSKA (3:0).

Zvonko Ceklić (Mihalovce, Slovačka) – Zamijenjen u 32. minutu zbog povrede. Poraz od Ružomberoka 3:0.

Luka Uskoković (Maribor, Slovenija) – Ušao u 69. minutu protiv Tabor Sežane – 1:1.

Novak Vuković (Adžman, UAE) – Proveo na terenu 74 minuta u minimalnom porazu od Al Ahlija iz Dubajia 1:0.

Emrah Klimenta (Okland Ruts, SAD) – Ušao u finišu utakmice. Pobjeda nad Oranž kauntijem 3:0.

Nikola Kumburović (Turan, Ubekistan) – Igra standardno, ali ekipa bilježi slabe rezultate. Poraz od Sogdijane 2:0. Turan jedini nema trijumf nakon devet rundi u Uzbekistanu.

VEZNI RED

Marko Bakić (OFI, Grčka) – Odigrao 75 minuta i pobjedom završio sezonu. Trijumf nad Panatelikosom 0:2 za visoko sedmo mjesto. Bakić je odigrao fantastično proljeće u Grčkoj.

Aleksandar Boljević (Hapoel Tel Aviv, Izrael) – Učestvao u akciji kod prvog pogotka i igrao 85 minuta. Pobjeda nad Hapoelom Hadera 1:2 za definitivan opstanak.

Vladan Bubanja (Lokomotiva, Hrvatska) – Najbolje ocijenjeni igrač u timu iz Zagreba. Odigrao cijelu utakmicu – remi bez golova sa Slavenom u Koprivnici.

Driton Camaj (Kišvarda, Mađarska) – Njegov ulazak u 60. minutu pokrenuo je ekipu. Praktično je asistirao kod prvog gola, ali i kod drugog. Golman je odbranio nejgov udarac, ali kratko odbio loptu. Kišvarda pobijedila prvi put od februara!

Marko Janković (Karabag, Azerbejdžan) – Upisao asistenciju kod prvog pogotka u trijumfu nad Sabailom 0:3. Zamijenjen u finišu utakmice. Zaslužena titula za Karabag.

Sead Hakšabanović (Seltik, Škotska) – Ušao je kad je već bilo 3:0 za Rendžers u “Old Firm” derbiju. Nije uspio mnogo toga da promijeni.

Vladimir Jovović (Jablonec, Češka) – Ušao u 64. minutu i dobio žuti karton u remiju protiv Banik Ostrave – 1:1.

Stefan Lončar (Debrecin, Mađarska) – Odigrao 86 minuta u remiju bez golova protiv Honveda.

Miloš Raičković (Aktobe, Kazahstan) – Bio na terenu 72 minuta u derbiju protiv Kairata. Poraz 2:1.

Aleksandar Šćekić (Hapoel Haifa, Izrael) – Za njega 85 minuta protiv Makabija Bnei Rajne i ubjedljiv trijumf 4:0. Visoko sedmo mjesto za “ajkule” iz Haife.

Omar Sijarić (Aue, Njemačka) – Čak šest golova na meču protiv drugog tima Borusije Dortmund – bilo je 3:3. Igrao je cijeli meč i ove sezone ne mora da strahuje za opstanak u trećem rangu njemačkog fudbala.

Mirnes Pepić (Mepen, Njemačka) – Cijelo drugo poluvrijeme odigrao je protiv Oznabrika – 2:2,

Milan Vukotić (Zrinjski, BiH) – Prvi put je bio starter u ligaškom dijelu i maksimalno je iskoristio šansu. Odigrao 87 minuta u trijumfu nad Slogom 3:1.

Nebojša Kosović (Meižu, Kina) – Povreda je prošlost! Ušao u 54. minutu u porazu od Ćingdaoa 2:0. Tek treba da se ustali u prvi tim, znajući da je prošle godine imao fenomenalnu sezonu.

Deni Hočko (Pafos, Kipar) – Posustao je tim Mičela Salgada u ključnim utakmicama. Odigrao je naš vezista 85 minuta u porazu kod kuće od Omonije 0:1.

Dušan Lagator (Debrecin, Mađarska) – Novih 90 minuta za čvrstog defanzivnog vezistu u remiju bez golova protiv Honveda. Dobio i žuti karton.

Goran Milojko (Kaisar, Kazahstan) – Sve utakmice od početka sezone odigrao je po 90 minuta. To je bio slučaj i u važnom trijumfu protiv Tobola (1:0) gdje je prekinuta serija od četiri uzastopna poraza.

Edvin Kuč (Balkani, Kosovo) – Sa kapitenskom trakom oko ruke nezamjenjiv u startnoj postavi aktuelnog i vjerovatno budućeg šampiona. Nakon trijumfa nad Lapijem (1:0), Balkani dva kola prije kraja sezone ima dva boda više od Drite.

Marko Miličković (Žalgiris, Litvanija) – Odigrao 70 minuta u trijumfu nad Žalgirio Kaunasom -2:1. Miličković i drugovi su treći, ove sezone će takođe napasti titulu.

Jovan Čađenović (Panevezis, Litvanija) – Standardan je u ekipi koja jedina nakon 13 kola litvanskog fudbala nema poraz, već 10 pobjeda i tri remija. Ovoga puta remi bez golova protiv Suduve. Čađenovićev tim je prvi na tabeli.

Nikola Vukčević (Al Ahli, Katar) – Pobjednički kraj sezone za našeg dugogodišnjeg reprezentativca kojeg sa klupe predvodi crnogorski trener Nebojša Jovović. Popularni Điđo igrao je 80 minuta u trijumfu nad Al Markijom – 1:0. Al Ahli je završio na osmom mjestu u konkurenciji 12 klubova.

Janko Tumbasević (Spartak Subotica, Srbija) – I u 38. godini trese mreže! Ušao u 86. minutu, a 60 sekundi kasnije pogotkom stavio tačku na meč u važnoj pobjedi nad ekipom Mladosti iz Lučana (2:0). Osvojeni su bodovi za opstanak…

Nikša Vujanović (Voždovac, Srbija) – Ušao je u 54. minutu. Ipak, poraz na gostovanju TSC-u 0:2. “Zmajevi” su trenutno sedmi na tabeli.

NAPAD

Stevan Jovetić (Herta, Njemačka) – Majstorski pogodak kapitena crnogorske reprezentacije protiv Kelna, ali i ubjedljiv poraz – 5:2. Berlinski tim i dalje ima šansu da opstane u elitnom društvu.

Nikola Krstović (Dunajska streda, Slovačka) – Snažni napadač je najbolji strijelac lige! Potpisao je 17. pogodak u trijumfu nad Žilinom – 0:1.

Milutin Osmajić (Vizela, Portugal) – Imao je dvije jako dobre šanse za gol. Kod prve je pogodio spoljni dio mreže, a zatim poslao loptu preko gola. Zamijenjen u 70. minutu remija sa Famalikaom 0:0.

Uroš Đurđević (Sporting Hihon, Španija) – Prvi gol od marta. Zatresao mrežu sa bijele tačke u remiju protiv Ovijeda 1:1. Svega četiri ligaška pogotka za Đurđevića u sezoni gdje su ga često mučile povrede.

Dušan Bakić (Dinamo Minsk, Bjelorusija) – Stigao je prvi gol u tekućoj sezoni! Rutinska i ubjedljiva pobjeda u gostima nad Gomelom 0:4. Odigrao je cijelu utakmicu.

Nikola Vujnović (Gorica, Hrvatska) – Ušao je na poluvremenu utakmice protiv Istre, imao dobru šansu u sudijskoj nadoknadi, ali poraz je bio neizbježan – 1:0.

Neđeljko Kovinić (Zlin, Češka) – Zamijenjen na poluvremenu. Zlin izgubio u gostima od Teplica 2:1.

Dino Islamović (Gangvon, Južna Koreja) – Igrao sat vremena i dobio žuti karton. Poraz kod kuće od Suvona 0:2.

Marko Rakonjac (Crvena Zvezda, Srbija) – Igrao 55 minuta u trijumfu nad Vojvodinom 2:1. Imao je na startu drugog poluvremena dobru šansu da se upiše u strijelce, ali zaustavio ga je sunarodnik – Carević.

Uroš Đuranović (Kolubara, Srbija) – Sa bijele tačke pravo u metu! Treći ligaški gol Đuranovića u remiju protiv Napretka 2:2. Kolubara je daleko od opasne zone što je i prevashodni cilj kluba.

Boris Kopitović (Tampines, Singapur) – Postigao je gol i dobio žuti karton u ubjedljivom trijumfunad Tanjongom 3:0. Nakon deset odigranih kola drugi je strijelac lige.

Viktor Đukanović (Hamarbi, Švedska) – Maler za supertalentovanog ofanzivca. Povrijedio je zadnju ložu u 22. minutu protiv Đurgordena i morao da napusti teren. Hamarbi je inače pobijedio 4:3.

Igor Ivanović (Bunjodkor) – Odigrao je posljednjih 27 minuta i dobio žuti karton u porazu od Nefčija – 1:0.