DINAMO - HAJDUK 0:1

U Splitu se večeras ne spava – Livaja potopio Zagreb

Livaja, Foto: Luka stanzl/PIXSELL

Pred najveći derbi hrvatskog fudbala u Dinamu je vladao mir, a u Hajduku, kao uvijek, bilo je uzburkano poslije otkaza Nikoli Kaliniću…Trener Splićana, Đenaro Gatuzo, nije ni održao pres konferenciju pred meč 6. kola NHL-a, doduše takav je bio stav klub, ali se Italijan sa svojom družinom vraća iz Zagreba kao pobjednik – Hajduk je sa minimalnih 1:0 srušio Dinamo pogotkom svog sina i najboljeg igrača Marka Livaje!

U prvom poluvremenu bez izrazitih šansi. Hrvatski šampion je pokušavao kroz posjed i prekide da zaprijeti velikom rivalu, dok se igra Splićana bazirala na kontra-napade.

Na prvu veliku priliku čekalo se do 67. minuta kada je napadač Zagrepčana Sandro Kulenović “tukao” glavom, ali bio neprecizan. Bila je to najava za gol, ali u mreži Dinama!

Samo 180 sekundi kasnije šok na Maksimiru i poziv za navijačku ekstazu Torcide – Marko Livaja pogađa za prednost Hajduka. Iskusni napadač izbjegao je ofsajd zamku i fantastičnu asistenciju Dominika Prpića efektno pretvorio u gol pogodivši suprotni ugao.

Već u 76. minutu dugogodišnji vezista Kaljarija, Marko Rog, mogao je da vrati stvari na početak – izašao je sam pred protivničkim golmanom Ivanom Lučićem i sa 12 metara poslao loptu preko gola.

A, onda je Torcida imala svoj šou – najvatrenije pristalice Splićana ubacile su više od 50 baklji ka maksimirskom terenu što je uslovilo prekidom i sudijskom nadoknadom od 13 minuta.

Žestoko se zakuvalo u Zagrebu, a Hajduk je u posljednjih osam minuta nadokande ostao sa igračem manje, jer je zbog drugog žutog kartona isključen lijevi bek Ismael Dijalo.

Rog je opet bio u velikoj prilici, ovoga puta iskosa sa desne strane apsolutni tragičar Dinama šalje loptu pored gola.

Hajduk sam spava na vrhu i čeka odgovor Rijeke koja bi eventualnom pobjedom nad Šibenikom mogla da se izjednači sa Splićanima.