PRIJATELJSKI MEČ

Ubjedljiv poraz Sokolića

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je u prijateljskom odmjeravanju snaga od vršnjaka iz Srbije rezultatom 5:1.

Naši kadeti odlično su započeli duel odigran u Podgorici već nakon šest minuta igre došli do prednosti – grešku posljednje linije rivala na najbolji način je iskoristio Darvin Đukić i rutinskom realizacijom zatresao mrežu Bogdanovića. Sokolići su mogli i do drugog pogotka u 20. minutu susreta ali Vuk Pavićević nije uspio da iskoristi novu grešku defanzivaca Srbije.

Do odlaska na odmor gosti su uspjeli da preokrenu rezultat i to zahvaljujući Damjanoviću koji je u 31. minutu pogodio glavom nakon kornera, da bi 13. minuta kasnije iskoristio dodavanje Kostova da se po drugi put upiše u strijelce.

U drugom dijelu susreta, tokom kojeg su priliku dobili svi igrači našeg tima koji su meč počeli na klupi, reprezentacija Srbije je uspjela da iskoristi ukazane prilike i tri puta zatrese mrežu našeg tima. U 64. minutu Đokanović je iskoristio odličan dubinski pas i pogodio za 3:1, da bi Matijašević u 77. minutu iz poluvoleja još jednom savladao našeg golmana. Konačan rezultat susreta postavio je Ibrović Flečer u 81. minutu nakon solo akcije.

Prva utakmica poslije dva mjeseca rada, tokom kojih je akcenat bio na fizičkoj pripremi igrača. Upravo smo u duelu protiv jakog rivala, kakav selekcija Srbije jeste, testirali urađeno do sada. Vidjelo se tokom privih pola sata igre da možemo da pariramo, da ravnopravno igramo i uspjeli smo da uradimo veći dio onoga što je bilo planirano i što smo pripremali tokom prethodnog perioda. Došli smo do prednosti, imali i neke šanse da uvećamo vođstvo, ali u tome nismo uspjeli pa je rival znao da u nastavku susreta iskoristi svoje šanse”, rekao je selektor crnogorskih kadeta, Radovan Kavaja.