Union shvatio zašto je 2:0 najopasniji rezultat

Ne kaže se bez potrebe da je 2:0 najopasniji rezultat u fudbalu, danas su to na svojoj koži osjetili fudbaleri Union Berlina. Danas ih je Braga savladala sa 3:2 na najbolniji mogući način.

Poveli su golovima Šeralda Bekera u 30. i 37. minutu. Međutim, žilavi Portugalci nisu se predavali i već do poluvremena su smanjili zaostatak pošto je u 41. minutu precizan je bio Nijakate na asistenciju Orte.

Poslije samo šest minuta igre u drugom poluvremenu Braga poravnava situaciju na terenu. Strijelac je Bruma, a asistent ponovo fenomenalni Orta.

I dolazimo do četvrtog minuta nadoknade, potpuni šok na Olimpijskom stadionu u Berlinu. Bruma odlaže loptu rezervisti Kastru na nekih 18 metara, a Portugalac pogađa malu mrežu gola domaćina i tako donosi prvu pobjedu Bragi u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona i prvi trijumf poslije 11 godina u elitnom takmičenju.

Podsjećamo, na gotovo identičan način Union Berlin je poražen u Madridu od Reala. U posljednjim sekundama meča Džud Belingem je tada pogodio za 1:0 i slomio srca igrača i navijača njemačkog kluba.

Meč je obilježila parola navijača Uniona prije meča koji su nezadovoljni zato što je njihov klub prvi, istorijski, domaći meč u Ligi šampiona morao da igra na stadionu najvećeg rivala.

U drugom meču grupe C sastaju se Napoli i Real Madrid od 21 čas.