MILORAD PEKOVIĆ

“Uspjeli smo da nametnemo ritam, ovo mnogo znači za klub i igrače”

Fudbaleri Dečića remizirali su protiv TNS-a 1:1, u revanš meču kvalifikacija za Ligu šampiona i tako završili učešće u istima, pa će evropski put nastaviti u Ligi konferencija.

Ono što svakako raduje jeste dobra hrabra igra Tuzana pogotovo u drugom poluvremenu, gdje su u više navrata prijetili golu Velšana.

Šampion Crne Gore je od starta djelovao motivisano, a trener Milorad Peković znao je da nije lako juriti tri gola zaostatka.

Kao što smo i prije utakmice znali, nezahvalno je juriti tri gola zaostatka. Probali smo da nametnemo inicijativu, kada visoko izađete protiv ovakve ekipe igrate sa dozom rizika. Nismo uspjeli da realizujemo neke šanse, i primili smo taj gol iz penala. U drugom poluvremenu nam je donekle uspjelo, postigli smo taj gol, ali na kraju ipak ostaje žal i nadam se da ćemo izvući pouke i sledeću dočekati spremnije“.

Stativa je bila saveznik gostiju kada je u 14. minutu istu zatresao Alen Mašović. Da je lopta ušla u gol djeluje da bi situacija na terenu bila znatno neizvjesnija.

Nismo uspjeli da realizujemo te neke prilike, ali tako je kako je, uspjeli smo da protiv dobre ekipe nametnemo naš ritam, momci su dali sve od sebe, nije po ovom vremenu ni jednostavno igrati, sada se okrećemo narednom meču“.

Strateg Tuzana ističe da ovakve utakmice mnogo znače, kako klubu tako i igračima.

Ovo mnogo znači, veliko iskustvo i za klub i za igrače, to je nešto za šta smo radili i htjeli smo više da uradimo. Koštale su nas greške iz prve utakmice gdje isto nismo odigrali toliko loše koliko je to rezultat prikazivao. Kada jurite 3:0 teško je imati samopouzdanje, uspjeli smo da nametnemo određeni ritam i nemam šta da zamjerim momcima“, zaključio je Peković.

Naredna obaveza Dečića u Evropi biće narednog četvrtka kada će koplja ukrstiti sa poraženim iz duela Dinamo Batumi – Ludogorec.