MINI FUDBAL / EVROKUP

Prvo pa muško

Ekipa Pljevlja 04 DC Lyght systems

Crnogorske mini fudbal ekipe uspješno su startovale na turniru Evrokupa u Bugarskoj.

Pljevlja 04 DC Lyght systems su u prvom kolu nakon velikog preokreta savladale engleski AFC Betvin sa 4:3.

Englezi su odličnom igrom, kaznili greške Pljevalja i došli do prednosti od 3:0. U nastavku Pljevlja su odigrali odlično i uspjeli da preokrenu rezultat i dođu do tri boda.

Strijelci za nešeg predstavnika bili su: Miloš Pejaković u 19, 29, Rijad Dervišević u 23. i Ivan Pejaković u 40. minutu.

Za Engleze su pogađali Henri Mageridž u 8, Sem Ficdžerald u 12. i Amin Belaid u 14. minutu.

Očekivali smo da će prva utakmica biti teška, tako je na svakom turniru bez obzira na kvaliltet protivnika. Nismo međutim očekivali da će biti 0:3. Imali smo kod 0:0 nekoliko šansi. Da smo ih realizovali meč bi otišao u potpuno drugom smjeru. Nismo gubili nadu ni kod 0:3, nismo odustajali do zadnjeg sudijskog zvižduka i ubilježili smo pobjedu“, rekao je kapiten Zoran Kovač, kapiten ekipe Pljevlja 04 DC Lyght systems, čiji je Lob ponosni sponzor.

Mister No Sbbet je savladao Vukove iz Srbije sa 4:2.

Za naš tim su pogađali Nikola Bauković u 1, Damjan Obradović u 12, Nikola Babić u 17 i Adnan Ademović u 40. minutu.

Golove za Vukove su postigli Miloš Dubak u 15. i Uroš Mitić u 25. minutu.

Prvo pa muško. Zadovoljan sam što smo otvorili turnir pobjedom. Poslije početnog grča uspjeli smo da se opustimo, postignemo četiri gola i ubilježimo prvu pobjedu“, kazao je kapiten Mister No Sbbet-a, Adnan Ademović.

Uspješnu srijedu zaokružili su momci iz Dadi gradnje pobjedom nad mađarskim Silaši es Baratai timom, fenomenalnim pogotkom Nikole Popovića u 34. minutu.

Viđena je veoma čvrsta, borbena utakmica, sa malo šansi. Dadi je odlično zatvorio prilaze svom golu, a u napadu je bio opasniji rival i stvorio nekoliko šansi, koje nije realizovao, osim gola Popovića.

Teška utakmica, pogotovo nakon napornog puta. Sačekao nas je dobar protivnik, pripremili smo se analizirali, znamo ih od ranije. Igrali smo jako u odbrani i fokusirale se na kontranapde. Ispostavilo se da je to bila dobra taktika“, rekao je igrač Dadija, Đuro Mugoša.