NIKOLA JANJIĆ

“Utakmica bez gola nije slika onoga što smo prikazali”

“Bomba” pod prečku, dva bijega odbrani Švajcaraca i dvije dobre prilike – Nikola Janjić je u drugom poluvremenu pokrenuo mladu reprezentaciju Crne Gore. Imali su šanse i Ognjen Bakić i Balša Tošković, ali naša mlada reprezentacija nije uspjela da zatrese mrežu Sajdžija i u meču 8. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo na DG areni ostao je na snazi rezultat iz prvog poluvremena – 0:2.

U prvom poluvremenu nismo bili na nivou, pad koncentracije je učinio da primili u pet minuta dva gola. Načeli su nas iz prekida, imaju visoke igrače… Pokazali smo karakter, želju i volju, pogotovo u drugo poluvremenu. Imamo sam dvije šanse, moji saigrači još par. Moje prilike su bile preslikane. Pokušao sam vrhom kopačke da zahvatim loptu… Ostaje žal, poslednja dva meča smo odigrali bez gola, a to definitivno nije slika onoga što smo pružili i pokazali“, rekao je Janjić nakon utakmice sa Švajcarcima.

Nikola se nakon dvije utakmice u Osijeku i slovačkom Komarnu vratio u Sutjesku.

Uvijek sam željan igre. Poslije dvije godine gdje nisam imao minutažu pokušavam da vratim samopouzdanje i uhvatim pravi ritam. U mladoj reprezentaciji sam u prethodnom ciklusu imao šansu da igram sa starijim fudbalerima. Želim da sada budem lider, pravi primjer mlađima i da im pomognem da naprave dobar rezultat“.

Mlada reprezentacija Crne Gore će do kraja kvalifikacija igrati takođe sa selekcija iz vrha E grupe, drugoplasiranom Finskom i trećeplasiranom Rumunijom, koje imaju samo bod manje od lidera Švajcarske.

Nema lakih protivnika, vidjeli ste Jermeniju pod Goricom. Idemo da popravimo utisak, sakupimo još koji bod i završimo kvalifikacije na najbolji mogući način”, rekao je Nikola Janjić.