SERIJA A / 3. KOLO

Uzalud evropski trofej – Inter demolirao Atalantu

Fudbaleri Intera pokazali su zašto su šampioni Italije i u 3. kolu Serije A dominantno savladali Atalantu 4:0.

Već u trećem minutu domaćin je poveo, tako što je Markus Tiram poslao centaršut po zemlji, a Berat Đimsiti u bloku promijenio pravac lopti i prevario svog golmana Marka Karnesekija.

Nije mnogo prošlo, već je bilo 2:0. Bendžamin Pavar je odložio loptu do Nikola Barele koji je uputio fantastičan udarac iz prve i pogodio uz desnu stativu.

Baš kako je počeo prvo, tako je Inter i na startu drugog poluvremena postigao dva gola za 10 minuta i završio posao. Oba puta strijelac je bio Markus Tiram, koji je tako postigao svoj treći i četvrti gol od početka sezone i sebe stavio na čelo liste strijelaca Kalća.

Inter je sada na diobi prve pozicije, posle tri utakmice ima sedam bodova, dok Atalanta ostaje na tri boda.

Ranije danas Torino je savladao u gostima Veneciju 1:0 golom Salua Kokoa u 86. minutu utakmice.