BUNDESLIGA / 24. KOLO

Bajern se oprostio od titule

Slavlje Bavaraca nije dugo trajalo, FOTO: Bayern/X

Fudbaleri Bajern Minhena nijesu uspjeli da preskoče zapadnu stranu Švarcvalda, te da se u svoju Bavarsku vrate sa cijelim plijenom – meč 24. kolo Bundesliga protiv Frajbruga završen je 2:2.

Četri boda u posljednje četiri runde njemačkog takmičenja osvojio je gigant sa Alijanc arene, pa Bajer Leverkuzen već u nedjelju ima šansu da stvori dvocifrenu prednost na tabeli ukoliko u lokalnom derbiju savlada ekipu Kelna u gostima.

Za Bajern, koji će se na ljeto razići sa Tomasom Tuhelom, kompletna sezona staje u utorak kada će igrati revanš meč osmine finala Lige šampiona u kojem juri gol zaostatka protv rimskog Lacija u Minhenu (1:0).

Što se večerašnjeg meča tiče, hrabri domaćin stigao je do prednosti u već u 15. minutu preko Kristijana Guntera, ali je 18-godišnji francuski napadač Matis Tel izjednačio u 35. minutu.

Dugo je u nastavku napadao Bajern, tražio pukotinu u dobro organizovanoj odbrani Frajburga sve do 75. minuta kada je Džamal Musijala svojom lucidnošću i nespornom fudbalskom magijom promiješao protivničke čuvare i pogodio dalji ugao gola.

Mirisalo je da će Bajern odnijeti sav plijen, ali je zaspala odbrana u 87. minutu što je Lukasu Holeru bilo dovoljno da efektnim pogotkom izjednači za veliko slavlje domaćina.