Uzalud Milanovih 25 udaraca na gol

Milan kiksao na startu Lige šampiona. Foto: Foto: LaPresse / Sipa USA / Pixsell

Sezona Lige šampiona, nakon 20 punih godina, krenula je bez Lionela Mesija i Kristijana Ronalda.

Milan je na San Siru, svega tri dana nakon istorijske petarde od Intera u derbiju, konstantno napadao Njukasl, uputio 25 udarca na gol… Međutim, golman Nik Poup i Svrake preživjeli su u katedrali fudbala i nakon više od 20 godina ponovo osvojili bod, nakon 2:2 protiv Intera sada već daleke 2003. godine.

Osim izgubljena dva boda na startu takmičenja, dodatnu brigu za Rosonere predstavljaju i povrede veziste Rubena Loftus-Čika i golmana Majka Manjana.

Sandro Tonali igrao je 72 minuta, uglavnom neprimjetno, protiv svog dojučerašnjeg kluba. Prilikom izlaska iz igre dobio je gromoglasni aplauz tribina San Sira.

Drugi par grupe F od 21 sat čine PSŽ i Borusija Dortmund, a utakmica se igra na Parku prinčeva u Parizu.

LAJPCIG TRIJUMFALAN U BERNU

Lajpcig je u Bernu trijumfovao nad Jang Bojsom 3:1 i opravdao ulogu favorita.

Gosti su poveli već u 3. minutu nakon kornera preko Mohameda Simakana. Međutim, pola sata kasnije domaćin je poravnao rezultat, a autor prelijepog gola spoljnim dijelom kopačke bio je napadač iz Konga Meščak Elija u 33. minutu.

Ipak, novo vođstvo bundesligašu rezantno-prizemnim udarcem s 20-ak metara donio je vezista Ksaver Šlager u 74. minutu, dok je tačku na i u drugom minutu sudijske nadoknade stavio Benjamin Šeško za konačnih 1:3 i premijerna tri boda u grupi G.

Interesantno, švajcarski klub izgubio je prvu utakmicu u Ligi šampiona nakon gotovo dvije godine i serije od četiri utakmice bez poraza. Naravno, igrajući u grupnoj fazi takmičenja, uz tri vezana remija i jednu pobjedu.

U pomenutoj grupi večeras od 21 sat evropski šampion Mančester siti dočekuje prvaka Srbije Crvenu zvezdu.